Krátká rekapitulace nejnabitějšího týdne sezóny – Earnings

Co jsou to earnings? Earnings jsou kvartální výsledky (finanční ukazatele) společnosti, které jsou zveřejňovány veřejně obchodovanými společnostmi. Pokud byste si měl vybrat pouze jeden dokument, dle kterého se rozhodnete, zda se oplatí do určité společnosti investovat, tak si nejspíše vyberete zprávy o kvartálních výsledcích firem. Jelikož tyto zprávy obsahují zásadní informace o společnosti včetně čistého zisku, zisku na akcii, zisku z pokračujících operací a prodeje, díky analýze těchto informací mohou investoři posoudit finanční zdraví společnosti a na základě toho pak investovat.

 

Společnost Tesla vykázala za první čtvrtletí roku 2021 příjmy ve výši 10,39 mld. USD (+74% ve srovnání s minulým rokem) a čistý zisk 438 mil. USD. I přes dopady pandemie společnost zaznamenala rekordní počet dodaných vozidel v prvním čtvrtletí – 184 800 kusů.

 

Facebook překonal očekávání s tržbami 26,17 mld. USD (o 2,5 mld. USD více, než se očekávalo) a se ziskem na akcii 3,30 USD, a to díky vyšší ceně a většímu počtu prodaných reklam.

 

Firma Microsoft vykázala tržby ve výši 41,71 mld. USD a zisk 1,95 USD na jednu akcii. Jedná se o nejvyšší čtvrtletní růst tržeb od roku 2018, který byl částečně způsoben růstem prodeje počítačů v důsledku pandemie (home office).

 

Apple překonal očekávání o více než 10 mld. USD. Podle kvartální zprávy Apple vydělala 89,58 mld. USD (+54% ve srovnání s minulým rokem). Stejně jako u společnosti Microsoft pandemie hrála roli v růstu tržeb, ale tato vysoká čísla jsou také částečně způsobena faktem, že společnost Apple začala implementovat čip M1 do nejnovějších iPadů Pro, který mimořádně zvyšuje výkonnost tohoto modelu.

 

Nakonec zde máme Amazon. Amazon se pochlubil příjmem 108,5 mld. USD (+44% ve srovnání s minulým rokem) a ziskem 15,79 USD na jednu akcii. Mnoho investorů se domnívá, že tento strukturální posun v chování spotřebitelů směrem k elektronickému obchodování potrvá a zisky Amazonu budou vyšší.

 

S Bernstein Bank máte k dispozici nejnovější zprávy o trhu, slovník pojmů i vzdělávací webináře. Naučte se základy obchodování a otestujte své obchodní strategie na demo účtu s nulovým rizikem: https://bernstein-bank.com/cs/

Nezapomeňte se přihlásit na naše bezplatné webináře: https://land.epicious.cz/bernstein_bank_webinare/

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*