Jak sankce ovlivní Rusko, svět a trh s kryptografií? 

Mezinárodní sankce mají poškodit zemi jako celek, a v důsledku toho jsou nejvíce postiženi nevinní lidé a malé podniky. Málokdy ubližují těm, kdo jsou „ve vedení“.

Ukrajinci a Rusové se probudili do války, se kterou ani jeden z nich nesouhlasil. Rusko čelilo okamžitým mezinárodním sankcím, propadu akciových trhů a zhroucení národní měny, která přesáhla 100 rublů za jeden americký dolar (v době psaní článku se obchodovalo v 84 letech). Sankcím padlo pět velkých ruských bank, včetně největších bank podporovaných státem, jako jsou Sberbank a VTB. Jsou také vyloučeny ze systému SWIFT.

Mnoho Rusů, včetně těch, kteří žijí v zahraničí, nemohlo používat své ruské bankovní karty a získat přístup ke svým finančním prostředkům. Mohla by to být náhoda, že trh s kryptografií ten den po celonárodním strachu a runu na banku vzrostl přibližně o 10%?

Putin se rozhodl zaútočit na Ukrajinu bez svolení kohokoliv. Vlády v Latinské Americe v minulosti bez jejich svolení uzavíraly účty národů a zabavovaly finanční prostředky. Peníze uložené v bance nejsou vaše peníze. Patří vládě a bance, dokud nebo pokud jste stále schopni nárokovat. Pokud si kryptografii bezpečně uložíte do studené peněženky a držíte vlastní klíče, váš kapitál je mnohem více chráněn. Vaše peníze jsou vaše peníze, pokud jsou v kryptografii.

Argentinská vláda také v minulosti zaváděla restrikce a politiky. Například v roce 2001 byly všechny účty v amerických dolarech a pesu zmrazeny na 90 dní a lidé mohli z účtů v pesu vybírat jen malé částky. Později v roce 2008 vláda obstavila penzijní fondy kvůli velké finanční krizi. 

Proto pro mě rychle rostoucí adopce kryptografií v Latinské Americe nikdy nebyla překvapením. Lidé chápou, jak důležitá je finanční svoboda. Sankce způsobí ruské ekonomice obrovské škody, kterých se ještě nedočkáme. Rusko bylo vždy zajímavou zemí z pohledu fintech adopce, kde nepotřebujete hotovost vůbec. Adopce kryptografií byla vždycky dost vysoká. Stále si vzpomínám, že jsem v roce 2017 jel na konferenci o blockchainu do Hongkongu a všude jsem slyšel ruský projev.

Věřím, že tento 10% nárůst krypto trhu nebyla náhoda. Ruští občané převáděli a budou převádět své finanční prostředky do kryptoměn, nárokovali si vlastnictví svých finančních prostředků a odpojovali zkorumpovanou a represivní vládu od svých peněz. 

Toto je probouzející se čas, aby lidé na celém světě ocenili finanční svobodu a nezávislost, které lze pomocí kryptografie dosáhnout. Je frustrující, že bylo zapotřebí války, aby ruští lidé vyšli do ulic a bojovali proti vládě, která poškozovala ruskou ekonomiku celá léta. 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*