I přes pochybnosti na trhu investoři bitcoiny kupovat nepřestali

Bitcoinové dilema, které začalo 13. září, když americká centrální banka oznámila CPI zprávu, zanechalo drobné investory v nevýhodné pozici.

Krypto trh také ovlivnilo oznámení, že úroková sazba Fedu byla zvýšena o 75 bazických bodů. Nestabilita v širším finančním prostředí se odrazila i na trhu s kryptoměnami.

Tato zpráva způsobila pokles ceny BTC pod kritickou hranici 20 000 dolarů. I přes to, že se  investoři snaží dostat z bitcoinu kvůli strachu, poslední analýza ukazuje, že velké instituce stále do bitcoinu masivně investují. 

Dle údajů společnosti Coingecko se primární kryptoměna v době psaní tohoto článku obchoduje za 20 215 dolarů , což značí nárůst o 5,6 %  za poslední týden.   

New York Digital Investment Group (NYDIG) nedávno u SEC oznámila, že získala přibližně 720 milionů dolarů na investice do bitcoinu. Fond přilákal 59 investorů.

Přestože jména obchodníků nebyla zveřejněna, můžeme dojít k závěru, že omezený počet investorů a celková získaná částka jsou bohatí lidé nebo velké korporace, které chtějí diverzifikovat svůj podíl. 

Tým NYDIG podobným výzvám čelil již dříve. S tržní kapitalizací 7 miliard dolarů je NYDIG oceněn na historickém maximu poté, co v loňském roce vydělal více než 1 miliardu dolarů. WestCap stál v čele kola financování, které pohánělo NYDIG k úspěchu v předchozím roce.

V době psaní tohoto článku bitcoin překročil hranici  podpory 20 000 dolarů. To může být důsledkem nedávného pokroku v sektoru institucionálních investic Bitcoinu.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*