Google plánuje konkurovat Uberu

Už i v Česku je známá a funkční služba Uber, která má být obdobou klasického taxi, ale umožňuje nejen cestovat po městě pomocí aplikace, ale nabízí i přivydělek běžným lidem. Obdobnou službu spouští i společnost Google (spadá pod gigant Alphabet), ale zatím je jen v testovacím režimu.

Google nechce být přímým konkurentem Uberu a nechce provozovat vlastní taxi. Má v plánu začít se službou komunitně sdílených automobilů. Jak by to mělo probíhat a o co vlastně firmě Google, která je známá především svým internetovým vyhledavačem, jde?

Waze propojí

Google velmi často nakupuje různé zajímavé projekty a aplikace. Jedním z těchto nákupů se v roce 2013 stala aplikace Waze. Ta od počátku umožňuje sdílení informací mezi řidiči a nabízí i navigaci, a to vše v reálném čase. Navíc umožňuje levné cestování po městě, a to za pouhých 54 centů za jednu míli (což je mimochodem mnohem méně než si účtují řidiči klasického taxi). Nyní Google tento projekt rozvinul a v testovacím režimu spustil sdílení aut v jedné komunitě lidí. Zatím jde o pilotní projekt a podle deníku Wall Street Journal funguje v tuto chvíli jen pro pracovníky společností spadajících právě pod Waze. Pokud se tato alternativa k placenému cestování auty osvědčí, plánuje ji prý Google podle zdrojů tohoto deníku od podzimu spustit pro všechny lidi žijící v San Franciscu. Pro využívání služby je akorát nutné mít staženou aplikaci Waze a aktivně ji tímto způsobem využívat.

Další želízko v ohni

Google je známý tím, že má mnoho různorodých projektů (podobně jako jeho mateřská společnost Alphabet, která se pouští do mnoha různých oborů podnikání a snaží se na svých výzkumech a projektech jak vydělat, tak jimi i chce prospět světu, potřebným a celkově všem lidem z dané cílové skupiny). Pro investory a akcionáře, kteří se o akcie těchto společností zajímají, je poslední zpráva ohledně Waze velmi důležitá, protože je nutné očekávat, že v případě úspěšného spuštění aplikace porostou i ceny akcií.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*