GBP / USD – 30. 10. 2019

Sterling v úterý vůči dolaru posílil, když britský parlament schválil prosincové volby. Ale nedávný nárůst naděje na hladký průběh Brexitu může být omezen vnějšími riziky, která mohou přinést různé výsledky voleb – včetně devastujícího dalšího referenda.

Sterling získal za poslední tři týdny proti americkému dolaru více než 5 procent a akciové trhy rostly, protože obavy z Brexitu v Evropské unii opadly poté, co se evropští politici dohodli na třetím prodloužení Brexitu do 31. ledna. Rostoucí optimismus může být tento týden nivelován, protože participací na trhu rostou obavy, které prohlubují sentiment investorů. I pak ovšem zůstává výrazné riziko ve společenské diferenci, neboť Británie i nadále zůstane hluboce rozdělana na dvě totožné skupiny. A bez ohledu na to, kdo v konečném důsledku prosadí svůj názor, bude druhá skupina výrazně nespokojena.

  • Odpor lze pozorovat na 1,2905; prolomení nad tuto bariéru by mohlo přetáhnout pari směrem k 1,2950 (24. října high).
  • Podpora je na 1,2800 (psychologická úroveň), propad pod tuto hladinu by pak mohl přetáhnout pari níže směrem k 1,2712 (200 DMA).

3010gbp


Bernstein Bank objíždí města po celé ČR a nabízí bezplatné semináře na téma investování. Banky běžně vydělávají desítky procent výhodnými investicemi. Nepromeškejte jedinečnou šanci se zeptat profesionálních traderů na jejich know-how. Registrujte se zcela zdarma, počet míst je omezen! Více o Investiční roadshow Bernstein Bank >>

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*