Franklin Templeton sází na bitcoin!

Franklin Templeton, jeden z největších světových správců aktiv, který má pod správou přes 1,5 bilionů dolarů, hodlá investovat do Bitcoinu a jeho technologie

Tuto strategii prozradila Sandy Kaul, senior viceprezident rozvíjejícího se kryptoobchodu společnosti Franklin Templeton, během nedělního rozhovoru se Scottem Melkerem, moderátorem podcastu Wolf Of All Streets. 

Při diskusi o tom, jak společnost Franklin Templeton vstoupila do oblasti digitálních aktiv, Kaul vysvětlila, že společnost zaujala technologie stojící za Bitcoinem a rozhodla se experimentovat s blockchainem, aby svým podnikům přinesla provozní efektivitu a úsporu nákladů.

Společnost proto zahájila výzkum jednotlivých mincí, vytvořila multi-coinová portfolia a dokonce investovala do různých kryptografických firem prostřednictvím specializovaného fondu rizikového kapitálu vytvořeného v roce 2021. Dále prozradila, že společnost Franklin Templeton provozuje své uzlové operace, aby získala komplexní znalosti o síti Bitcoin a jejím růstu.

Kaul rovněž zdůraznila, že zájem společnosti Franklin Templeton o kryptoaktivitu přesahuje rámec Bitcoinu. Vyzdvihla rozsáhlé příležitosti, které představuje blockchain kryptoměn, a vyjádřila svou víru v investory, kteří zkoumají nově vznikající příležitosti.

„Myslím, že jedním z problémů, se kterými se nyní potýkáme, je, že se lidé příliš fixují pouze na Bitcoin a často nepřemýšlejí o širším ekosystému….Bitcoin je obrovská inovace a myslíme si, že bude mít v budoucnu obrovské příležitosti,“ uvedla Kaul.

Kaul také předpověděla pokračující nárůst institucionálních investorů, kteří se budou zabývat kryptoměnami, zejména Bitcoinem. Zdůraznila cyklickou povahu trhu s kryptoměnami, kdy od roku 2011 dochází každých několik let k vlnám býčích trhů.

Podle ní instituce raději vstupují na trh, když jsou ceny nízké a sektor není v centru pozornosti. Současná kryptozima tak byla obdobím, kdy se instituce strategicky umisťovaly na trhu, podobně jako postupné přijímání alternativních aktiv, které trvalo přibližně 10 až 15 let. Kaul dále zdůraznila význam institucionálního zapojení při vytváření pevných základů trhu, které budou hrát klíčovou roli při pohánění kryptoměn do nových výšin po výrazných poklesech cen.

Jak již bylo řečeno, Franklin Templeton se zavazuje k dalším investicím do Bitcoinu a širšího kryptoekonomického ekosystému, čímž se správce aktiv připojuje k významným hedgeovým fondům, jako jsou Grayscale Investments, Ark Invest a Pantera Capital, které již do této oblasti významně investovaly.

Díky tomu, že se společnost Franklin Templeton vedle svých investičních aktivit věnuje také vzdělávání a propagaci, se pravděpodobně urychlí přijetí digitálních aktiv do investičních portfolií.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*