Ferrari SpA

Ferrari SpA navrhuje a vyrábí sportovní auta. Společnost nabízí nová a ojetá vozidla, servisní opravy, záruční programy, finanční služby, a různé oděvy. Ferrari se podílí na závodech Formule a slouží zákazníkům po celém světě.

Ferrari je proslavené dědictvím ve vysoce výkonném motorismu a je nepochybně jednou z nejvyhledávanějších značek pro automobilové nadšence. Vozová řada má nyní 6 modelů, z nichž jsou některé k dispozici v různých konfiguracích.

Nejdostupnější vzpínající se hřebec— the California T — vás bude stát kolem $200,000, a The Uber-exkluzivní LaFerrari, který se prodával za vice jak $1 milion a před koupí vyžaduje exkluzivní pozvánku od Ferrari , bylo vyprodáno více méně hned co debutovalo.

 

“MILAN—Ferrari podala ve čtvrtek předběžný prospekt s regulátory v USA na počáteční veřejnou nabídku na Newyorské burze cenných papírů, které by mohly ocenit výrobce luxusních sportovních aut na $10.93 bilionů”

Sedm věcí, které potřebujete o Ferrari vědět před IPO:

  1. Je ve velké míře závislé na svém týmu Formule, sběratelích a nadšencích:

–          Ferrari je ve velké míře vystaveno úspěchu svého závodního týmu Formule 1, který tuto propagaci využívá namísto druhu reklamy

–          “Pokud se nám nepodaří přilákat a udržet talenty potřebné k úspěchu v mezinárodních soutěžách nebo věnovat kapitál nezbytný pro financování úspěšné závodní činnosti, hodnota značky Ferrari a odvolání z naších vozů a dalšího luxusního zboží mohou trpět.

  1. Strategie malého objemu může omezit zisk:

–          Klienti Ferrari jsou přitahováni produkty z velké míry díky jejich exkluzivitě, kterou společnost zachovává tím, že omezuje počet automobilů a modelů, které vyrábí.

–          Společnost zaúčtovala v roce 2014 zisk 265 milionů euro, na příjmy €2.76 bilionů.Ve stejném roce bylo dodáno 7,255 aut. Pro srovnání s konkurencí a jejich 36,500 prodaných vozů Maserati nebo Porshe a jejich prodaných 120,000 aut mezi Lednem a Srpnem 2014.

 

  1. Licence je klíč:

–          Ferrari vzpínající se kůň je pro luxusní značku cenným přínosem. Od zábavného parku Ferrari World v Abu Dhabi po hodinky až sportovní oblečení, Ferrari přináší značné množství příijmů prostřednictvím licenčních dohod.

–          Podle prospektu v prvních třech měsícíh roku 2015, 109 milionů € nebo 17.6% z příjmu, přišlo ze sponzorství, obchodu a značky, která se vztahuje na merchandising, udělování licencí a autorských příjmů. To je až 16,3% ze stejného období za rok 2014. Řada licenčního partnerství, včetně slunečních brýlí Oakley a dalších značek jako Puma, Lego a Microsof MSFT + 0,35% se může Ferrari vystavit dodatečnému riziku, že by některý z partnerů postupoval nepříznivě.

 

  1. Příjmy z motoru vázané na Maserati:

–          V roce 2011, Maserati, kolega luxusní značky ve skupině Fiat Chrysler Automobile, podepsal smlouvu s Ferrari na 160,000 motorů do roku 2020, s očekávaným navýšením 275,000 do roku 2023. Dohoda nebude ovlivněna Ferrari spinoff FCA.

–          Za první tři měsíce roku 2015 byl prodej motoru na Maserati generovaný €54 milionů v čistých tržbách, z €62 milionů za stejné období v roce 2014 Ferrari oznámilo, že pokles nastal kvůli 15% poklesu objemu motorů Maserati v důsledku snížení dodávek vozidel.

 

  1. Je potřeba vítězství nad zákazníky na rozvíjejících se trzích:

–          Růstová strategie Ferrari zahrnující plány na rozšíření na trhy, se domnívá, že mají jiný růstový potenciál. Mezi ně patří řada rozvíjejících se trhů, které jsou nyní domovem pro mnoho high-net-worth jednotlivých, včetně Číny a jiných částí Asie a také na blízkém Východě.

  • Společnost však nemá žádné zkušnosti na těchto trzích a není jasné, zda současná úroveň ekonomického růstu, lze udržet. Na některých trzích, je nutné státní schválení tak jako jiné regulační omezení. To by mohlo brzdit růst, zatímco daňové změny nebo odrazování luxusních nákupů jsou dalším rizikem.

 
 

  1. Malý plovák může ochodování s akciemi udělat volatilní:

–          IPO je jen 10% společnosti, což znamná, že bude pro veřejnost omezená v rukou malého počtu akcionářů. Ve stejnou dobu budou FCA akcionáři vlastnit 80% zbytku společnosti a Piero Ferrari 10%. Tyto faktory spolu mohou způsobit volatilitu v obchodování a blokovat nové akcionáře z ovlivňování rozhodování managmentu

 

  1. Věrnostní hlasovací program může mít vliv na likviditu:

–          Na obchodování může mít dále vliv věrnostní hlasovací program společnosti, jehož cílem je odměnit akcionáře, kteří jsou ochotní držet své akcie po dobu nejméně tří let se speciálními akciemi s hlasovacím právem. Speciální hlasovací akcie nemohou být obchodovány a jsou převoditelné pouze v omezených případech

 

Využití výnosů:

Nebudeme přijímat žádné výnosy z prodeje akcií této nabídky, včetně všech výnosů, že prodávající akcionář může přijímat z výkonu prostřednictvím upisovatelů jejich opcí na koupi dodatečných akcií od prodávajícího akcionáře. Prodejní akcionář obdrží všechny čisté výnosy z prodeje našich akcií nabízených v rámci tohoto prospektu, jakož i veškeré výnosy z jakéhokoliv prodeje akcií v případě, že pojistitelé vykonávají svou opci na koupi dalších akcií.

 

Společně s prodávajícím akcionářem se budeme podílet na výdajích nabídky vynaložených v souvislosti s touto nabídkou a jakékoliv cvičení ze strany pojistitelů jejich opcí na koupi dodatečných akcií, kromě toho, že slevy upisování a provize půjdou k tíži prodávajícího akcionáře.

 

Popis Společnosti
Ferrari je jednou z předních světových luxusních značek se zaměřením na konstrukci, strojírenství, výrobu a prodej světově neznámějších luxusních výkonných sportovních vozů. Naše značka symbolizuje luxus, exkluzivitu, inovace, state-of-the-art sportovní výkon a italský design.
Company Overview
Company NameNEW BUSINESS NETHERLANDS N.V.
Company AddressVIA ABETONE INFERIORE N. 4
MARANELLO I-41053
Company Phone3.90537E+11
Company Websitewww.store.ferrari.com
CEOAmedeo Felisa
Employees (as of 12/31/2014)2858
State of Inc
Fiscal Year EndDec-31
StatusFiled (7/23/2015)
Proposed SymbolFRRI
ExchangeNew York Stock Exchange
Share Price
Shares Offered
Offer Amount$100,000,000.00
Total Expenses
Shares Over Alloted
Shareholder Shares Offered
Shares Outstanding
Lockup Period (days)180
Lockup Expiration
Quiet Period Expiration
CIK1648416

 

 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*