EUR/USD / Surová ropa / Zlato

EUR/USD

Podle Senior Analytiků v Danske Bank existuje velká pravděpodobnost, že tento měnový pár ostře vystoupá kvůli pozvolnému stanovování úrokových sazeb dne 8. dubna Federálním výborem pro volný trh. Ke zklamání z posledních dat z USA přispěla i nečekaně horší zpráva o zaměstnanosti, vydaná v pátek, EUR/USD tak klesl zpět na úroveň kolem 1,10. Nielsen se také zaměřuje na to, že “bude trvat, než se překvapivá mezera překoná a než se situace obrátí ve prospěch americké ekonomiky a dolar znovu posílí“.

 

V tomto týdnu se budou devizové trhy zaměřovat na centrální bankéře, zejména Federální výbor pro volný trh: v případě že vzniknou významné obavy o sílu dolaru, EUR / USD by mohl dosáhnout vyšších hodnot i přes hrozící problém s Řeckem. Navíc i nedávné ukazatele v eurozóně předvídají pozitivní vliv na EUR / USD; finální březnový kompozitní index produkce Eurozóny vzrostl na 11měsíční maximum, zatímco hodnoty v Německu, Itálii a ve Španělsku také překonaly očekávání. Index důvěry investorů SenTix se zvýšil až na 20 z 18,6 v dubnu.

 

_______________________________________________________________________

 

Surová ropa

Podle informací EIA vzrostou zásoby surové ropy k 444 milionům, což potvrzuje, že hladiny zásoby okamžité dodávky ropy tlačí na ceny budoucí zásoby ropy. Kromě toho byly trhy s ropou pod tlakem kvůli vyjádření Goldman Sach, které prohlásilo, že ceny ropy musí zůstat nízké po dobu několika měsíců, aby se zpomalila produkce v USA. Naopak americká organizace The Financial Forecast Center předpovídá, že v příštích 3 měsících se bude cena ropy pohybovat mezi 54-64 dolarů/barel.

 

_______________________________________________________________________

Zlato

Podle Ericy Rannestad, přední analytička pro zpravodajství Reuters, označila investice do zlata je jako “bezpečný přístav” a “pojistka proti nečekaným událostem na trhu”. Zlato totiž vzrostlo o 6 procent z předešlého minima z minulého měsíce díky poklesu ceny dolaru, slabým datům zaměstnanosti a váhání FEDu nad nadcházejícím zvyšováním sazeb a v neposlední řadě také nejasnostem ohledně Řecka a eurozóny.

 

 

 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*