Ethereum je na dně, je tak čas začít nakupovat

Ethereum (ETH-USD) se nachází na rozcestí. Propadá se tak rychle a tak daleko, že pokud překoná důležitou psychologickou bariéru cenového bodu 1000 dolarů, mohl by ještě klesnout. 

K 17. červnu se za posledních 7 dní propadl o více než 33% a nachází se těsně nad hranicí 1000 USD. Za posledních 30 dní klesla o více než 78%. 

Cena 1000 dolarů bude pro hodnotové investory klíčová. Je pravděpodobné, že začnou vybírat peníze, které si budou účtovat, pokud kryptoměna překročí tuto hranici. Jednak je pravděpodobné, že s pádem klíčové kapitulační bariéry klesne ještě mnohem dále. 

Na druhou stranu, když už Ethereum překročilo hranici 1000 dolarů, investoři by si měli uvědomit, že tam dlouho nezůstane. Kryptoměna by se mohla poměrně rychle odrazit ode dna a cenový bod 1000 dolarů by se mohl stát inflexním bodem pro dlouhodobé investory.

Důvody, proč by mohlo dojít k dalšímu poklesu 

Jedním z důvodů, proč k tomu dochází, je skutečnost, že i dnes existuje další fond likvidity Defi, který začal výběry „pozastavovat“. 

Hongkongská úvěrová platforma s názvem Babel přistoupila k pozastavení odkupů a výběrů. To vyvolalo další paniku, takže mnohým investorům nezbylo než „zlikvidovat“ své další významné podíly v kryptoměnách. Vzhledem k tomu, že Ethereum má mnohem nižší cenu než Bitcoin (BTC-USD), mám podezření, že mnozí držitelé likvidity defi drželi více Etherea než Bitcoin. 

Ethereum je navíc likvidnější než jiné kryptoměny a poskytuje hluboký zdroj hotovosti od investorů, kteří nezískají přístup ke svým likvidním fondům.

A pak je tu efekt blízkosti. Mnoho dalších investorů upouští od svých fondů Defi a prodává své Ethereum v očekávání další likvidace. 

Například poslední výprodeje přišly poté, co se údaj o indexu spotřebitelských cen v USA 10. června nečekaně zvýšil na 8,6% za posledních 12 měsíců, což je o něco více než před týdnem. Trhy se začaly propadat poté, co si investoři uvědomili, že USA Federální rezervní systém bude muset zvýšit úrokové sazby víc, než se původně předpokládalo. 

To vyvolává otázku, zda se stejný scénář může odehrát i v příštích měsících, dokud inflační čísla nezmírní jejich růst. Právě to teď investory v Ethereu znepokojuje. Mají podezření, že celý cyklus vysychající likvidity na trzích s kryptoměnami by mohl pokračovat i v příštích měsících. 

Co to znamená pro investory do Etherea 

Dnes jeden investor porovnává výprodej kryptoměn s panikou z roku 1907. Tehdy neexistoval a neexistoval Federální rezervní systém. A „JP Morgan byla donucena zasáhnout

Prozíraví investoři se však začnou hromadit už teď. Nemusí například získávat celou pozici v Ethereu, protože je vysoká pravděpodobnost, že by mohla dále klesat. 

Ale v případě, že se tak nestane, je dobré začít brát malé tranše hned. Takto působí na akciových a dluhopisových trzích investoři, kteří si cení pacienta. Očekávejte, že se totéž stane i zde na trhu s kryptoměnami, zejména pro Ethereum, druhou největší kryptoměnu.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*