Ethereum ($ETH) tvůrce, Vitalik Buterin: „The Merge“ je „velmi blízko k happeningu“

V pátek (20. května) spoluzakladatel Ethereum Foundation, Vitalik Buterin, který vydal původní Ethereum bílou knihu (nazvanou: „Bílá kniha Etherea: Chytrá smlouva příští generace a decentralizovaná aplikační platforma“) v prosinci 2013 – hovořila o nadcházejícím přechodu společnosti Ethereum na konsenzuální mechanismus proof-of-stake (PoS). 

Zde je, jak nadace Ethereum vysvětluje The Merge: 

„Je důležité mít na paměti, že zpočátku byl Beacon Chain dodáván odděleně od Mainnetu – řetězce, který používáme dnes. Ethereum Mainnet je nadále zabezpečen mechanismem proof-of-work, i když Beacon Chain běží paralelně s proof-of-stake. The Merge nastane, když se tyto dva systémy konečně spojí.

„Představte si, že Ethereum je vesmírná loď, která není úplně připravená na mezihvězdnou plavbu. S Beacon Chainem komunita postavila nový motor a tvrzený trup. Až přijde čas, současná loď přistane s tímto novým systémem, spojí se v jednu loď, připravená nasadit několik vážných světelných let a vzlétnout do vesmíru. 

„Až bude Ethereum Mainnet připravena, bude se „slučovat“ s Beacon Chainem a stane se vlastním střípkem, který používá proof-of-stake místo proof-of-work. Mainnet přinese možnost spouštět chytré smlouvy do systému proof-of-stake, plus celou historii a současný stav Etherea, aby bylo zajištěno, že přechod bude hladký pro všechny držitele ETH a uživatele.“

A toto řekl Vitalik o The Merge minulý pátek (20. května) na (virtuálním) summitu vývojářů ETH, Shanghai Web 3.0:

„Největší letošní novinkou v Ethereu je podle mě The Merge. Takže, The Merge je přechod od proof-of-work k proof-of-stake. Na přechodu na proof-of-stake pracujeme téměř od začátku projektu Ethereum. A na proof-of-stake pracujeme už asi sedm let, ale nakonec, celá ta práce jde ruku v ruce. Pokud vše půjde dobře, pak pravděpodobný plán je, že sloučení proběhne v létě.

„Vím, že Justin před pár dny naznačil, že srpen je možným termínem, kdy by ke Sloučení mohlo dojít. Pokud nebudou žádné problémy, pak ke sloučení dojde v srpnu. Ale samozřejmě, vždycky je tu riziko problémů. Je zde také riziko zpoždění. A tak, září je možné a říjen je možná také možné, ale The Merge v tomto bodě funguje, jako by to bylo již velmi blízko. ETH se tak konečně stane proof-of-stake sítí.“

Vitalik odkazoval na výzkum nadace Ethereum Foundation, komentář Justina Drakea na konferenci Permissionless (která se konala 17.-19. května 2022 v Palm Beach na Floridě).

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*