Elon Musk jako inspirující génius i manipulátor

Elon Musk je zcela jistě geniální. Uznávají jej jeho fanoušci i kritici, což se hned tak nevidí. Vyznavači technického optimismu jej podporují. Elon Musk má sny, které dokáže vnuknout i svému okolí.

Otázkou zůstává, zda je Elon Musk hrdina a zda své sny opravdu dokáže plnit dosavadním tempem, které často bere dech nám všem. Dokázal vydělat miliardy prodejem extrémně úspěšné internetové společnosti. Jízda Elona Muska tím začala, ale zdaleka neskončila.

SpaceX

Svému dalšímu projektu ve formě společnosti SpaceX dal do vínku velký úkol ve formě snížení nákladů na dopravu nákladů do vesmíru a dokonce umožnění kolonizace Marsu. V raketové technice dosáhla společnost SpaceX obrovského pokroku, na který se doposud čekalo celá desetiletí. Od úspěšného letu Falconu 1 na oběžnou dráhu uběhlo nedávno 10 let. Nikdo nečekal, že takových úspěchů dosáhne neznámá soukromá společnost a dokáže k tomu z části využít i za státní peníze.

Tesla

Ze start-upu se stala regulérní automobilka Tesla. Není sice masová v produkci jako světoví giganti, ale svou výrobu postupně, systematicky zvyšuje. I když jsou vozy dražší, společnost Tesla nikdy neměla potíže s poptávkou. Elon Musk má obrovské schopnosti a to oceňují i ti, co považují hodnotu Tesly v podobě ceny akcií za nafouknutou bublinu. Investoři jsou ochotni zaplatit za tyto akcie obrovské sumy, i když společnost prodělává.

Elon Musk

Elon Musk je inspirující génius a skvělý manipulátor s veřejností. Nafouklou hodnotu společnosti z části narušil sám srpnovým tweetem o záměru stáhnout Teslu z burzy za cenu, která vysoce převyšovala aktuální kurz. Zůstává otázkou, zda dopady svých slov nedomyslel a proč nemyslel na možné důsledky. Akce byla nakonec odvolána. Jaký bude vývoj společnosti Tesla v budoucnosti, je velkým otazníkem. Zda jde jen o dětinské sny, nebo další geniální nápad ukáže až čas.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*