Dopad koronaviru na kryptoměny

Smrtící a prudce nakažlivý „koronavirus“ transformoval velmi rychle téměř všechno.
Zdá se, že se medvědí trend na trhu kryptoměn zastavil. Cena bitcoinů (BTCUSD) klesla z únorových 10,5 tis. USD na současnou úroveň 6,7 tis. USD, když se cena na krátko propadla pod psychologicky významnou hranici 5 000 USD. Nyní BTC vypadá stabilizovaný. Cena začala treckovat podporu na úrovních 4 419 USD a 5 500 USD, což potvrzuje mírný býčí sentiment na krypto trzích. (BTCUSD) se stabilizoval a začal oscilovat mezi úrovněmi 4 až 6 tis USD.

Dnes se bitcoinu podařilo překonat úroveň 6,5 tis. USD, low bylo na  6 375 USD a denní maximum na 6 831 USD (0830 GMT), ale 21-EMA tuto rally omezuje (viz denní graf).
V návrhu legislativy o vytvoření digitálních peněženek z dílny demokratů ve Sněmovně reprezentantů Spojených států se navrhuje vytvoření digitálních peněženek pro občany USA, které mají být udržovány Federálním rezervním systémem, jsou považovány za „přímé stimuly pro rodiny s rodinami“, které vydělávají pod 75 000 $ ročně – tato skupina, pokud návrh projde, bude mít nárok na 2 000 USD měsíčně.

Navrhovaná legislativa by měla stimulovat americkou ekonomiku během pandemie koronaviru (COVID-19) a obsahuje doporučení k vytvoření digitálního dolaru.

Bitcoin aktuálně čelil medvědím výhledům analytiků v důsledku pandemie, nicméně BTC se drží nad podporou 5 400 USD a v současné době cena stále vykazuje stabilizovanou sílu vedle klesajících akcií a komoditních aktiv.

Cena WTI klesla na 18leté minima, zatímco Dow Jones (DJI) klesl na 3letá minima, stejně jako v případě ostatních akcií po celém světě. Zlato posiluje, ale vyčerpaní býci se trápí na 88,6% hladinách Fibonacci z minim v prosinci 2015.

Při zvažení všech těchto scénářů a uvědomění si, že bitcoin zahájil svoji existenci během poslední finanční krize v roce 2008 a byl výhradně vytvořen jako nástroj, který by měl být inertní proti těmto erupcím, lze víceméně konstatovat, že splnl svoji anticyklickou roli a zatím plnil roli doplňku portfolia výtečně. Pandemie nicméně dala na obecné úrovni kryptografickým měnám silný support, když naznačila jejich silnou stránku – totiž  absolutní „bezkontaktnost“ a jako „vrtulníkové peníze“ jistě poslouží fiskální expanzi vlád vítečně.

13d561e0-3f18-41ef-9ae3-0b1154cda3b7

 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*