Dogecoin tento týden stoupl o 6 %

Cena Dogecoinu (DOGE) zaznamenala mírný vzestup, což jeho příznivcům přináší naději uprostřed bouřlivého období na trhu kryptoměn. Na začátku dnešního dne digitální měna inspirovaná memy vzrostla o 6 %.

Tento nejnovější nárůst ceny Dogecoinu, i když malý, lze částečně přičíst pokračující podpoře miliardáře a technologického podnikatele Elona Muska, který je v posledních měsících hlasitým zastáncem této kryptoměny. 

Je známo, že Muskovy tweety mají na tržní hodnotu Dogecoinu značný vliv a že jej označil za lidovou kryptoměnu. 

Někteří analytici se domnívají, že Muskova podpora Dogecoinu pomohla zvýšit jeho popularitu a přitažlivost v hlavním proudu, což vedlo k větším investicím a přijetí jak mezi individuálními investory, tak mezi institucionálními hráči.

Miliardář pomáhá ceně Dogecoinu růst

Zdá se, že kryptoměna Dogecoin inspirovaná memy získala díky nedávnému Muskovu tweetu podporu. 

V reakci na tweet uživatele, který se chystal navštívit USA a sledovat nadcházející start lodi Starship společnosti SpaceX, Musk odpověděl: „Dobře, ale bude to stát 3 Doge.“

Krátce po Muskově tweetu zaznamenala hodnota Dogecoinu výrazný nárůst – na hodinovém grafu cena vzrostla o 6 % a dosáhla 0,0785 USD.

Zvýšení úrokových sazeb Fedu posílá ceny dolů

Federální výbor pro volný trh (FOMC) ve středu večer dodržel své očekávané rozhodnutí zvýšit úrokové sazby o čtvrt procentního bodu, což způsobilo, že se hlavní kryptoměny obchodují v záporném teritoriu. 

DOGE zaznamenal za posledních 24 hodin pokles o 2,63 % a obchodoval se za 0,073 USD, zatímco Bitcoin (BTC) se propadl pod 28 000 USD a Ethereum (ETH) kleslo o 3,31 % a prodávalo se pod 1 800 USD. 

V reakci na zvýšení sazeb Musk neztrácel čas kritikou rozhodnutí Federálního rezervního systému a vyjádřil obavy, že by mohlo vyvolat masový odliv vkladatelů z bank a zkomplikovat snahy o zvládnutí probíhající hospodářské krize, což by způsobilo bolesti hlavy jak tvůrcům politiky, tak bankovnímu sektoru.

„Hlavním motorem odlivu vkladatelů je to, že lidé přesouvají peníze z nízko úročených spořicích účtů na vysoce úročené účty peněžního trhu (pokladniční poukázky),“ uvedl Musk na Twitteru. „Toto hloupé zvýšení sazeb únik vkladatelů ještě zhorší.“

Krok Federálního rezervního systému zvýšit hlavní úrokovou sazbu podtrhuje jeho znepokojení z pokračujících inflačních tlaků. Předseda Fedu Jerome Powell ve svém prohlášení zdůraznil odhodlání centrální banky vrátit inflaci zpět na cílovou dvouprocentní úroveň. 

Fed však také uznal potenciální dopady nedávné bankovní krize a připustil, že by mohly vést ke zpřísnění přístupu k úvěrům pro spotřebitele i podniky. V důsledku toho Fed předpokládá, že tyto faktory by mohly tlumit hospodářský růst, tvorbu pracovních míst a inflaci.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*