Dnes na NYSE probíhá první obchodní den ETF bitcoinových futures

Společnost ProShares dnes na newyorské burze uvedla první ETF bitcoin futures. ProShares informovala, že se ETF bude obchodovat pod tickerem BITO. 

Prvotní cena pro BITO, zveřejněná na oficiálních webových stránkách NYSE, je 40 dolarů. BITO umožňuje investorům zaujmutí pozice k ceně Bitcoinu, i když fond nebude mít jako podklad bitcoin, ale bitcoin futures již nějakou dobu obchodované na Chicago Mercantile Exchange (CME).

Společnost ProShares je na trhu ETF již od roku 2006 a poskytuje širokou škálu veřejně obchodovaných fondů, do kterých je možné investovat.  V červenci spustila jedna z jejích poboček, ProFunds, první podílový fond v USA založený na bitcoinu.

Dříve bylo obtížné zaujmout pozici k ceně bitcoinu na newyorské burze, a to i přes skutečnost, že existovaly Bakkt futures. Futures se věnují hlavně profesionálním obchodníkům,  ETF využívají i drobní investoři.

Pro průměrného menšího obchodníka je nákup a především správa bitcoinu nepohodlná a riskantní. 

Z toho důvodu může mnohé zajímat užívání produktu, který je jim bližší, a to konkrétně ETF i za cenu, že budou muset nést vyšší náklady. Fakt, že ETF není založen na tokene bitcoinu ale na futures smlouvách zcela eliminuje problém fyzického ukládání Bitcoinu.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*