Denní počet aktivních uživatelů Cardana (ADA) vyskočil o více než 15 %

Cardano (ADA) zaznamenala v listopadu po pádu populární kryptoměnové burzy FTX skok v počtu denních aktivních uživatelů o 15,6 %.

Po kolapsu FTX došlo k nárůstu trendu, kdy uživatelé přesouvají svá aktiva z centralizovaných kryptoměnových platforem a přesouvají je na decentralizovaná řešení a self-custody.

Tento krok vedl ke skokovému nárůstu průměrného denního počtu aktivních uživatelů na platformě inteligentních kontraktů. Celkově se počet denních aktivních uživatelů Cardana minulý měsíc zvýšil o 15,6 % na 75 800, což je nejvyšší počet zaznamenaný od května.

Podobně i měsíční transakce v síti Cardano vzrostly minulý měsíc o 5,34 % na 2,32 milionu, což představuje největší objem transakcí od dubna.

Kolaps FTX urychlil růst metriky Cardana v řetězci poté, co burza přestála run na banku. V důsledku runu na banku FTX zastavila výběry a později požádala o ochranu před bankrotem podle kapitoly 11.

Po podání návrhu na bankrot FTX zasáhla kryptoměnový prostor nákaza a důvěra v centralizované platformy byla vážně narušena. V důsledku krachu FTX podal žádost o bankrot také poskytovatel kryptoměnových půjček BlockFi, který se na FTX spoléhal poté, co se začátkem tohoto roku potýkal s problémy s likviditou.

28. listopadu uplynulo první výročí DeFi na blockchainu Cardano. MuesliSwap byl na síti spuštěn koncem roku 2021 a brzy poté dosáhl 1 milionu dolarů v celkové uzamčené hodnotě.

Celková hodnota uzamčená v síti Cardano minulý měsíc klesla o 16,6 % na 58 milionů dolarů, což je nejnižší hodnota zaznamenaná v tomto roce. MinSwap, multipoolová decentralizovaná burza, dominuje v prostoru Cardano DeFi s tržním podílem 48,7 %.

Zpráva dodává, že nadšenci Cardana doufají, že spuštění několika vývojových kroků, včetně sidechainů, virtuálního stroje Cardano Ethereum Virtual Machine a jeho sidechainu Midnight, zaměřeného na ochranu soukromí, přinese do ekosystému DeFi sítě více užitku.

Model předpovědi ceny založený na umělé inteligenci naznačuje, že cena nativního tokenu Cardano, ADA, do konce letošního roku prudce vzroste a bude se obchodovat za 0,42 USD, což představuje 35% nárůst oproti současné ceně kryptoměny.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*