CME se staví pozitivně k vývoji BTC a plánuje rozvoj kryptoderivátů

Hlavní ekonom Chicago Mercantile Exchange (CME), Bluford Putnam, je optimistický ohledně vývoje bitcoinu a dalších hlavních kryptoměn. Domnívá se, že taková digitální aktiva by měla být v moderním finančním trhu vhodná pro další a hlubší výzkum a vývoj. Dále zdůraznil, že vlastnosti bitcoinů, které hostovaly trh v průběhu koronavirové infekce a jeho schopnost relativně silněji odolávat geopolitickým tenzím.

Ve videu o ekonomické perspektivě řekl Finbold, že „Pokud bitcoin nebude korelovat s ekonomickými faktory nebo s tradičními akciemi a cennými papíry s pevným výnosem, pak by mohl sloužit jako nástroj diverzifikace portfolia“.

„Vzhledem k tomu, že bitcoin je vysoce volatilní, postačila by jen velmi malá alokace, řekněme 2% portfolia, mohlo by to snížit riziko, pokud by neexistovala korelace,“ dodal Putnam.
Analytici sledující digitální scénu se domnívají, že lidé jako Putnam a Anthony Pompliano, zakladatelé společnosti Morgan Creek Digital, by mohli uvažovat, resp. uvažují o této třídě aktiv jako o typickém zajišťovacím nástroji, při přetrvávajících globálních rizikových expozicích, kde investoři obvykle vytvářejí své portfolio s poměrem 3: 2 s akciemi a aktivy s pevným výnosem. Obvykle tento podíl přinesl žádoucí výnosy a ukázalo se, že jeho hodnota je stabilní za různých ekonomických okolností.

Ačkoliv existují různé pohledy na kryptoměny, je nutné rozumět prvořadému cíli a podstatě pilotní kryptoměny (bitcoinu), jehož poslání je především generovat anonymní metodu efektivní mobilizace finančních prostředků a deflační povaha měny – proto se BTC označuje jako „digitální zlato“.

Vzhledem k tomu, že hlavní proud vnímá bitcoiny (BTC) jako nesouvisející třídu aktiv a je skeptický vůči opodstatněnosti digitálních měn, existuje u manažerů fondů smíšená řada postojů, která se točí kolem gamutu kryptoměny.

Jamie Dimon (JP Morgan): jeho kritické prohlášení z roku 2018, „kryptoměna jako podvod“, kde uvádí, že digitální měny jsou sice zábavnou novinkou, ale to je také vše, co můžou nabídnout. Ale následovalo jeho přiznání omylu poté, co JP Morgan investoval do blockchainu a vlastní kryptoměny.

Warren Davidson, snad největší zastánce krypto v Kongresu, znovu předložil zákon o tokenové taxonomii. Zatímco legendární investor, Warren Buffet, neustále zpochybňuje existenci Bitcoinu a odmítá investovat do kryptoměn, které nazývá „jedem na krysy“.

Je zřejmé, že žádná třída aktiv nemůže permanentně být pouze v jednom, ať jíž býčím nebo medvědím trendu. Výstřelky renomovaných makléřských domů jako například Goldman Sachs a jeho predikce ceny BTC okolo 100 000 USD na konci 2020 jsou spíše v menšině – nicméně nikoliv ojedinělé.

CME se jeví jako konzervativně-konstruktivní na poli kryptoměn; předpokládá zavedení nových derivátových nástrojů a prohlášení, jako je stanovisko Bluforda Putnama k bitcoinu a hlavním kryptoměnám patří mezi střízlivé a spíše než adorovaní digitálních nástrojů poukazuje na jejich faktické možnosti při využití ve správě reálných portfólií..

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*