Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi dokončuje úpis akcií

Čínská značka Xiaomi dokončuje největší světový úpis akcií. Od investorů chce získat 6 miliard dolarů. Čínské automobilky chystají velkou ofenzivu v rámci Evropy.

Značka Xiaomi je v současné době jedním z nejvýznamnějších hráčů na světovém trhu s mobilními telefony. Pověst čínských značek se zlepšuje a jejich obliba roste. Světovou expanzi chystají i čínské automobilky. Na hongkongské burze probíhá letošní celosvětově největší veřejný úpis akcií čínského výrobce chytrých telefonů Xiaomi, který chce získat od investorů prodejem nových akcií 6 miliard amerických dolarů. Láká své investory na rychle rostoucí celosvětové prodeje a vysoké zisky do budoucna. Burza by měla tuto společnost ohodnotit v rozmezí 54 až 70 miliard dolarů.

Společnost Xiaomi

Společnost Xiaomi a další čínští výrobci se v posledních letech stále více stávají významnějšími hráči na světovém trhu s mobilními telefony. Globální expanze není pouze záležitostí mobilních telefonů. Čínské značky spotřebního zboží získávají v Evropě a po celém světě na oblibě. Zbavují se tak nálepky zboží nízké kvality. Čínské podniky dnes vyrábí zejména v nižší a střední kategorii kvalitní telefony s dostupnou cenou pro uživatele. Společnost Xiaomi dosáhla na globálním trhu v prvních třech měsících tohoto roku 7 % podílu a prodala 28,5 milionu kusů telefonů, což bylo o 124 % více než ve stejném období roku 2017.

Čínské mobilní telefony populární i v ČR

Obliba čínských značek roste i u nás. Nejprodávanější mobilní telefony v českých internetových obchodech jsou korejské Samsungy, Apple a jeho iPhony a od čínských výrobců Xiaomi, Huawei a Honor. V oficiálních materiálech je Xiaomi trojkou na českém trhu. Nejprodávanější značky mobilních telefonů sestavovaných společností Partner je v první pětici Samsung, Apple, Xiaomi, Huawei a Oppo.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*