Čínské státní banky se staly přátelskými ke kryptoměnám

Pile of gold bitcoin money

Agentura Bloomberg v pondělí 27.března uvedla, že řada čínských státních bank v Hongkongu začala nabízet služby místním kryptoměnovým společnostem. Město vítá rostoucí počet firem zabývajících se digitálními aktivy, které chtějí expandovat nebo se přestěhovat do města.

 

Podle agentury Bloomberg začaly Bank of Communications Co., Bank of China Ltd. a Shanghai Pudong Development Bank nabízet služby místním firmám z krypto průmyslu nebo na ně odkázaly. 

 

Místní společnosti v krypto průmyslu tradičně mívají potíže se zřizováním firemních bankovních účtů a kroky těchto státních věřitelů podle zprávy odrážejí podporu Číny ve snaze podpořit kryptoměny v Hongkongu.

 

Čína zakázala transakce s kryptoměnami v září 2021, zatímco Hongkong se ke kryptoměnovému odvětví hlásí od října, kdy vydal politické dokumenty. Cílem města je opět získat pozici kryptoměnového mezinárodního finančního centra a společnosti podílející se na rozvoji internetu pomocí decentralizovaných blockchainů, známých jako Web3.

 

Christopher Hui, hongkongský tajemník pro finanční služby a státní pokladnu, v minulém týdnu oznámil, že přes 80 zahraničních společností či společností z pevninské Číny projevilo zájem o zřízení provozovny Web3 v Hongkongu před novými předpisy o digitálních aktivech, které mají vstoupit v platnost v červnu.

 

Hongkongský ministr financí Paul Chan v únoru uvedl, že vláda vymezila 50 milionů hongkongských dolarů (cca 6,37 milionu amerických dolarů) na rozvoj kryptoměnového odvětví, které označuje za ,,zlatou příležitost“ k inovativnímu rozvoji.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*