Cenová akce Bitcoinu – poskytne investorům prosinec, který si budou pamatovat?

Bitcoin za posledních sedm dní zaznamenal zisky, avšak jeho cena zůstala nižší, než se očekávalo. 

Cena bitcoinu za poslední týden vzrostla o skoro 3 %. BTC se obchodoval těsně nad cenovou hranicí 17 000 dolarů na 17 019,18 dolarech s tržní kapitalizací 327,2 miliardy dolarů.

Hvězdy by se již brzy mohly spojit ve prospěch investorů a mohlo by dojít k zahájení nové býčí rally. Dan Lim, autor a analytik CryptoQuant nedávno publikoval analýzu, která naznačila možné dno trhu pro bitcoin.

Podle zjištění Dana Lima zůstala v roce 2022 tržní hodnota BTC k realizované hodnotě (MVRV) pod jednou po více než 170 dní. V roce 2018 se držela pod jedničkou po 134 dní, poté došlo ke změně trendu. Možnost podobné epizody ve prospěch investorů by proto mohla brzy nastat. 

Hash rate F2Pool, který byl jedním z největších těžebních poolů na světě, podstatně klesl kvůli krachu burzy FTX. To také způsobilo, že cena primární kryptoměny klesla na téměř 16 000 dolarů. 

Denní graf BTC naznačoval, že cena největší kryptoměny vykazovala podporu a rezistenci na úrovni 15 800 a 17 200 dolarů. Kromě toho čtení klouzavého průměru konvergence divergence (MACD) odhalilo, že by bitcoin již brzy mohl prolomit svou oblast odporu. Investoři BTC tak mohou mít na trhu býčí výhodu.

Index peněžních toků (MFI) také zaznamenal mírný vzestup, což dále zvyšuje šance na prolomení směrem vzhůru.

Podle údajů CryptoQuant klesla také devizová rezerva BTC, což byl pozitivní signál, protože naznačoval menší prodejní tlak. Objem transakcí BTC však právě dosáhl dvouletého minima 260 626 928,14 dolarů. 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*