Cena bitcoinu rapidně vzrostla

Cena bitcoinu se v pondělí dostala nad hranici 57 000 USD (v přepočtu přibližně 1,25 milionu Kč). Stalo se tak poprvé od letošního května. V posledním týdnu zdražil o více než 15%. Odborníci spekulují o tom, že by se bitcoin mohl dostat i na dosavadní maximum z letošního dubna, kdy se jeho cena pohybovala okolo 65 000 USD.

Včera se bitcoin obchodoval přibližně za 57 500 dolarů. Další kryptoměny cenový nárůst nenásledují, druhá největší kryptoměna, ethereum se drží na ceně 3 500 dolarů, cena cardana naopak klesá, v uplynulých 24 hodinách zlevnilo asi o 5%. V případě, že bitcoin překročí i milník 60 000 dolarů, je možnost, že pokoří také dosavadní historické maximum 64 829 dolarů. 

Bitcoin je nejznámější ze všech digitálních mincí, má také nejvyšší tržní kapitalizaci, aktuálně přes jeden bilion amerických dolarů. Podle serveru coinmarketcap.com patří mezi prvních 5 nejoblíbenějších kryptoměn bitcoin, ethereum, cardano, tether a binance coin. Podle něj jejich společná tržní kapitalizace činí částku 618 miliard dolarů.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*