Cena bitcoinu na úrovni podpory 28 tisíc dolarů? Co se děje na trzích před FOMC, kde dochází ke zvyšování amerického dolaru

Bitcoinovým býkům se nedaří uchytit navzdory obavám o stabilitu amerického bankovního sektoru, přičemž cena BTC se pohybuje poblíž čtyřdenních minim.

Bitcoin po otevření Wall Street na 1. máje zamířil k podpoře 28 000 dolarů, když trhy strávily čerstvé obavy z bankovního sektoru Spojených států.

Podezření ohledně nákazy z First Republic narůstá

Údaje z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázaly, že v době psaní článku klesal kurz BTC/USD na několikadenní minima.

Pár pokračoval v poklesu, který začal po uzavření týdenní a měsíční svíčky, a od té doby ztratil více než 1 000 USD.

Začátkem týdne se během obchodování v Asii objevil potenciální katalyzátor volatility, protože americká vláda prodala banku First Republic Bank společnosti JPMorgan Chase.

V souvislosti s podezřeními ohledně oprávněnosti tohoto kroku se First Republic stala druhým největším bankovním krachem v historii USA.

Bitcoin neprojevil velký zájem napodobit svou reakci na začátek bankovní krize v březnu a místo toho sledoval pokles navzdory varovným signálům, že další věřitel by již mohl mít problémy.

Ta přišla v podobě společnosti PacWest Bancorp, jejíž akcie PACW zaznamenaly v průběhu dne 7% pokles a vrátily se na nejnižší úrovně za poslední měsíc.

Pro Martyho Benta, zakladatele kryptografické mediální společnosti TFTC, bylo toto chování „děsivě podobné“ chování First Republic. PACW se od počátku roku do dnešního dne propadla o téměř 60 %, zatímco FRC, nyní pozastavená na dobu neurčitou, se propadla o 97 %.

Navzdory zmatkům a potenciálnímu hrozícímu pokračování byly americké akcie při otevření klidné, takže krypto trhy se nacházely na volatilnějším konci spektra rizikových aktiv.

V reakci na to obchodníci zvažovali možnost poklesu před rozhodnutím Federálního rezervního systému o úrokových sazbách, které má být přijato 3. května.

To již nicméně bylo trhy silně oceněno a očekávaly zvýšení o 0,25 % jako téměř jisté navzdory křehkosti bankovního sektoru. Údaje nástroje FedWatch skupiny CME naměřily v daný den pravděpodobnost 94 %.

Síla dolaru čelí obrovskému týdnu

Jedním z aktiv, které mezitím na začátku týdne vykazovalo nadšenou sílu, byl americký dolar, jehož dolarový index (DXY) atakoval nejvyšší úrovně od poloviny dubna.

Nadchází obrovský týden, zejména pro americký dolar. Očekávejte defenzivní pozice vedoucí ke středě, napsal finanční komentátor Tedtalksmacro v části své analýzy.

Tvrdil, že trhy by neměly očekávat, že Fed na zasedání v tomto týdnu naznačí obrat nebo zmrazení zvyšování sazeb, což samo o sobě posiluje dolar a rizikový sentiment.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*