Cena bitcoinu by mohla dosáhnout 1 milionu dolarů

Populární kryptoměnový analytik předpokládá, že cena vlajkové kryptoměny Bitcoin (BTC) by mohla v budoucnu dosáhnout 1 milionu dolarů, a to krátce poté, co kryptoměna zaznamenala rally, která dovedla její cenu na několikaměsíční maxima nad 26 000 dolarů.

Rally vedla ke spekulacím, že býčí série kryptoměny je ve hře. Podle Aureliena Ohayona, generálního ředitele platformy strategických služeb XOR, vytvořil Bitcoin Wyckoffův obrazec, který je považován za spolehlivý ukazatel toho, že býčí run byl odstartován.

Wyckoffův vzor zřejmě odkazuje na Wyckoffovu teorii tržního cyklu, která naznačuje, že ceny aktiv se pohybují v cyklickém vzorci čtyř odlišných fází: accumulation, markup, distribution a markdown.

Model začíná fází akumulace, která vytváří obchodní rozpětí, a po ní následuje fáze růstu, měřená sklonem nového vzestupného trendu. Pullbacky k novým úrovním podpory nabízejí nákupní příležitosti, známé jako throwbacky, a mohou se vyskytnout i prudší pullbacky, nazývané korekce.

Nakonec korekční fáze nevytvoří nová maxima, což signalizuje začátek distribuční fáze. Tato fáze je podobná fázi akumulace, ale vyznačuje se tím, že kupci své Bitcoiny, které nakoupili levně prodávají za draho.

Podle Ohayonovy analýzy Bitcoin dosáhl úrovně markupu. Jeho cenové grafy zřejmě naznačují, že vlajková kryptoměna je na dobré cestě v budoucnu dosáhnout 1 milionu dolarů.

Jak uvedl CryptoGlobe, jeden z analytiků, harles Edwards, poukázal na učebnicově dokonalý cenový vzorec Bitcoinu, který by mohl v budoucnu naznačovat pohyb směrem k hranici 100 000 dolarů. Edwards, zakladatel společnosti Capriole Investments, poukázal na vzorec Bump & Run Reversal, který se vyznačuje poklesem ceny následovaným fází náběhu, kdy se ceny pohybují v úzkém rozpětí.

V rámci tohoto vzorce pak aktivum vystřelí vzhůru a opustí úzké rozpětí. Edwards však své následovníky také upozornil, že patterny v grafech mohou selhat a neměly by se používat jako obchodní nebo investiční plány.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*