Býci úspěšně ubránili support, otestuje Bitcoin brzy 47 000 USD?

Bitcoin (BTC) dokázal překonat vůbec první překážkuv podobě rezistenční trendové čáry, což byl první důležitý milník na cestě k cenové rezistenci 47 000 USD. Jak se tedy dalo předpokládat, support na 42 000 USD prodejní tlak ustál. Proto bylo již na začátku letošního týdne racionální počítat alespoň s krátkým retracementem právě po 47 000 USD. Aktuální situace na 1D BTC/USD

Konsolidace na supportu, který se nachází kolem 42 000 USD, byla vskutku krátká. Trvala pouhých pár dní. Hned v pondělí se nám v grafu utvořilo potenciální dno v podobě Doji svíce. Řečený signál bychom nezískali, když by nedošlo k rychlému vykoupení pod sledovaným supportem. Byl to tudíž zřejmý signál, že pod supportem se čekalo s dostatečně velkými nákupními objednávkami, které propad spolehlivě zastavily. Pro prodejce se očividně jednalo o medvědí past. Jednoduše řečeno čekal pod supportem někdo silný, kdo propadu využil kvůli lepší likviditě.

Od pondělí tedy cena postupuje vzhůru. První zastavení postupu nastalo v blízkosti lokální rezistenční trendové čáry. Odehrál se zde trochu urputnější, ale krátký boj. Boj skončil úspěšně pro býky. Bitcoin tudíž prorazil, ale kurzový růst se zastavil. I přesto je však nyní lepší kalkulovat s tím, že pozitivní setrvačnost vydrží a brzy otestujeme rezistenci na 47 000 USD.

Zde je hodně silná rezistenční konfluence. Kromě cenové rezistence tu máme 200denní a 50denní klouzavý průměr. Hlavně je velmi blízko střed zaznačeného clusteru na objemovém profilu. Objemy jsou nejvíce robustní faktor, což z rezistence kolem 47 000 USD dělá velmi problematickou překážku.

Indikátory

Denní RSI je nyní kolem 40 bodů, což je již slušná vzdálenost od přeprodaných hodnot, které se nachází pod 30 body. Denní RSI úrovně pod 30 body víceméně jenom škrtnulo. I to lze považovat za kladný signál. Na denním MACD se schyluje k bullish crossu.

Závěrem

Bitcoin je na tom prozatím docela dobře a pokud se nepřihodí něco velmi neočekávaného, je moudré počítat minimálně s otestováním 47 000 USD. Na uvedené hladině určitě dojde k negativní reakci. Řečené neznamená automaticky obrat ve vývoji. To musíme právě posoudit až na základě podoby samotné reakce. Pokud kurz na dotyk zareaguje mírně, vzrostou šance na průlom.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*