BTC velryby ovládají 45,6 % nabídky BTC a pokračují v hromadění

Podle údajů agentury Glassnode bitcoinové velryby– ti, kteří drží přes 1 000 bitcoinů, své způsoby v době současné kapitulace kryptotrhu nemění a hromadí velké částky ve svých krypto peněženkách. 

Tyto subjekty nakupují v průměru 140 000 BTC každý měsíc přímo z burz. Taková dynamika vedla ke koncentraci 45,6 % z celkové nabídky bitcoinů v peněženkách velryb, což se rovná 8,69 milionu BTC.

Hromadění BTC velrybami začala v dubnu a rostla až do konce června, kdy cena za BTC dosáhla rozmezí 20 000 dolarů. 

Mezitím míra akumulace již přesáhla velikost druhé poloviny roku 2020 i roku 2021, avšak za první polovinou roku 2021 zaostává. Koncentraci 8,69 milionů BTC, neboli 45,6 % z celkové nabídky, lze považovat za historickou značku, které, soudě podle trendu a agresivní strategie investorů, může být brzy překonáno.

Zatím není zcela jasné, zda se před dokončením kapitulace a zahájením nové dynamiky nashromáždí alespoň 50 % nabídky bitcoinu. Můžeme však říci, že bitcoinové velryby mají momentálně na proces větší vliv, a to lze jen stěží považovat za dobrý signál.

Podle příspěvků na Twitteru Glassnode nejsou velryby samy, kdo agresivně nakupuje bitcoiny. Menšinoví držitelé s peněženkami menšími než 1 BTC (označovaní jako krevety), také intenzivně hromadí tempem nevídaným od března 2020.  Vzhledem ke statistikám nakupují krevety v průměru 36 750 BTC měsíčně a v současnosti ovládají 1,12 milionu BTC, což odpovídá 5,87 % z celkové nabídky.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*