Brazílie legalizuje kryptoměny jako způsob platby 

Platba za zboží a služby kryptoměnami bude legální – kryptoměna však stále není zákonným platidlem.

Brazílie neoznačila bitcoiny za zákonné platidlo, ale schválila zákon legalizující kryptoměny jako platební prostředek v celé zemi, čímž dala regulační impuls přijetí krypto aktiv a rozšíření ekosystému.

Brazilská Poslanecká sněmovna schválila regulační rámec legalizující používání kryptoměn jako platebního prostředku v zemi.

Dokument ​​podepsaný pod kódem PL 4401/2021 umožňuje zahrnutí krypto aktiv a odměn pro časté cestující od leteckých společností do definice „platebních dohod“ pod dohledem centrální banky země.

Zákon, který je již schválen a k uzákonění vyžaduje pouze podpis prezidenta republiky, dává platbám za zboží a služby v kryptoměnách právní status ale nepřiznává jim status zákonného platidla.

Brazílie dosáhla značného pokroku, pokud jde o regulaci kryptoměn a jejich přijetí mezi investory. V současné době je Brazílie země s největším množstvím kryptoměnových ETF v Latinské Americe a většina hlavních bank a brokerů v zemi v současné době nabízí určitý typ vystavení investicím do kryptoměn nebo podobným službám, jako je  úschova nebo nabídky tokenů. 

Dokonce i Itaú, jedna z největších brazilských soukromých bank, pracuje na tokenizaci aktiv jako součást svého budoucího balíčku služeb pro investory.

Poté, co zákon vstoupí v platnost, bude na výkonné složce vlády, aby určila orgán nebo úřad pověřený dohledem nad touto záležitostí – do jurisdikce CVM spadají pouze tokeny kategorizované jako cenné papíry. 

Až dosud byly veřejnými orgány nejvíce zapojenými do této oblasti vlastní centrální banka země a CVM. Zákon navíc stanoví pravidla pro provoz platforem pro výměnu kryptoměn a také služeb úschovy a správy kryptoměn důvěryhodnými třetími stranami.

Zákon nezmiňuje žádné dispozice týkající se vydávání kryptoměn centrální banky – země však již v této věci výrazně pokročila.

Jedním z nejdůležitějších aspektů regulace je povinnost poskytovatelů služeb oddělit své finanční prostředky od finančních prostředků svých klientů, aby se předešlo podobné situaci jako u FTX, kdy burza používala prostředky svých klientů pro své vlastní finanční operace. 

Zákon se dále vyhnul ustanovení, které poskytuje daňové výhody těžařům kryptoměn, a také uznal, že digitální aktiva napomáhaly kriminálním operacím kvůli své pseudonymní povaze, což vyžadovalo „bližší sledování“ tohoto odvětví.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*