Blackberry akcionáře nepotěšila, Kofola couvla

Drtivá většina lidí se v uplynulém týdnu soustředila především na brexit a s napětím očekávala, jaké bude mít rozhodnutí Britů dopady na celosvětové trhy. Ale událo se toho i mnoho dalšího. Nejzajímavější dění je teď u výrobce telefonů Blackberry či u společnosti Kofola.

I když už drtivá většina celosvětově významných společností dávno zveřejnila výsledky svého hospodaření za první kvartál letošního roku, Blackberry k tomuto kroku přistoupil až nyní. A akcionáře příliš nepotěšil, i když analytici odhadovali, že na tom bude hůře.

Žádné zisky na akcii

Tento výrobce mobilních telefonů prozradil, že v prvním kvartále 2016 měl tržby 424 milionů dolarů, přičemž analytici tipovali, že to bude 471 milionů. Firma oznámila také očištěný zisk na akcii, který vychází na čistou nulu. Což je relativně dobré, protože analytici předpovídali ztrátu 0,07 dolaru. Ale neznamená to, že v budoucnu půjdou čísla nahoru, společnost předpokládá, že celoroční upravený čistý zisk na akcii bude minus 15 centů. A ředitel Blackberry John Chen se netají tím, že pokud se telefony společnosti budou prodávat stejně jako doposud, je odhodlaný v nejzazším případě začít propouštět. Ale doufá, že díky vývoji dvou nových, levnějších modelů se prodeje zlomí a půjdou do plusu.

Kofola couvla

Druhá významná událost se v uplynulém týdnu odehrála u Kofoly, která velmi nečekaně oznámila, že odstupuje od akvizice WAD Group. Tuto společnost, ze 40 procent vlastněnou firmou Water Holding, chtěla Kofola koupit a získat tak podíl na hospodaření Water Holdingu. Oficiálním důvodem odstoupení od koupě je, že Protimonopolní úřad Slovenské republiky dává Kofole takové podmínky, které podle vedení společnosti snad ani nejde splnit. Společnost WAD Group tak nyní bude mít možnost zakoupit firma Snowblossom, které to Kofola dovolila a postoupila jí to právo.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*