Bitcoin vzrostl zpět nad 28 000 USD, XRP patří mezi vítěze týdne a americké akcie vyskočily

Bitcoin se během čtvrteční ranní obchodní seance v Asii dostal zpět nad 28 000 dolarů v rámci rozsáhlé rally, která pozvedla také většinu dalších kryptoměn z první desítky digitálních aktiv a zdánlivě zastavila obavy z toho, že regulační orgány ve Spojených státech podávají žaloby na kryptoburzy. 

 

Primární kryptoměna vedla denní zisky, zatímco XRP vedl vítěze týdne. Také americké akcie ve středu vzrostly, jelikož to vypadá, že investoři přestávají mít obavy o stav bankovního systému po sérii selhání věřitelů ze začátku března.

 

Podle CoinMarketCap vedl bitcoin mezi deseti nejprodávanějšími kryptoměnami a za 24 hodin do 9:00 v Hongkongu vzrostl o 3,87 % na 28 345 dolarů a zaznamenal tak týdenní zisk 3,61 %.

 

Primární kryptoměna se v úterý odrazila z minima na 26 677 dolarech poté, co Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) podala žalobu na kryptoměnovou burzu Binance za údajné porušení pravidel obchodování.

 

Druhá největší kryptoměna, ethereum, vzrostla o 0,65 % na 1 788 dolarů a momentálně si udržuje týdenní zisk 2,78 %. Token se ve středu krátce obchodoval nad zónou odporu na 1 800 dolarech.

 

Kryptoměnová rally přichází v době rostoucího napětí mezi krypto platformami a americkými regulačními orgány. Platforma pro obchodování s digitálními aktivy Beaxy.com byla ve středu uzavřena poté, co ji Komise pro cenné papíry (SEC) obvinila z porušení zákonů o cenných papírech, čímž se stala přinejmenším čtvrtou kryptoměnovou burzou, na kterou se letos americký federální úřad zaměřil. 

 

SEC také udělila pokutu krypto burze Kraken, vydala varování burze Coinbase, zatímco CFTC podala žalobu na burzu Binance. Předseda SEC Gary Gensler rovněž požaduje více prostředků na regulaci kryptotrhu.

 

Žaloba, kterou CFTC podala na burzu Binance, však poukazuje na  konflikty mezi samotnými regulačními orgány. V podání CFTC jsou bitcoin, ethereum a litecoin uvedeny jako komodity, což je v rozporu s dříve uvedeným názorem SEC.

 

XRP vzrostlo o 3,42 % na 0,5387 dolaru a za poslední týden si přilepšila o 27,64 %, což je největší týdenní nárůst mezi TOP 10 kryptoměnami. 

 

Podle čtvrteční zprávy CNBC by žaloba CFTC proti burze Binance mohla poskytnout Ripple Labs podporu v soudním sporu s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC), která společnost obvinila z prodeje neregistrovaného cenného papíru v podobě XRP.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*