Bitcoin si pravděpodobně udrží svou cenu, říká analytik Bloombergu 

Komoditní stratég agentury Bloomberg Mike McGlone navážel na výkon Bitcoinu v době, kdy se zvyšuje inflace, zvyšují se úrokové sazby a Ukrajina se vypořádává s rozsáhlou invazí z Ruska.

Ve svém tweetu sdíleném se svými stoupenci na sociálních sítích McGlone poznamenal, že letošní rok může být „připraven na převracení rizikových aktiv a znamenat další milník v dozrávání Bitcoinu.“ Analytik dodal, že věří, že BTC bude dál překonávat zlato i akciový trh.

Podle grafu sdílené hodnověrné společnosti Bloomberg Intelligence McGlone vlajková loď kryptoměna výrazně předčila zlato, index celkové návratnosti S&P 500 a růst americké peněžní nabídky. Kryptoměna se nyní obchoduje za 41 000 dolarů. 

Index spotřebitelských cen (CPI) statistického úřadu práce, používaný k měření inflace, zaznamenal v poslední době ve srovnání s loňským rokem růst o 7,9%, což představuje nejrychlejší meziroční skok, jaký CPI zaznamenala od roku 1982. Tento údaj přiměl Federální rezervní systém, aby schválil první zvýšení úrokových sazeb za více než tři roky. 

McGlone v listopadu 2020 pozoruhodně přesně předpověděl, že cena BTC překročí hranici 20 000 dolarů a v roce 2021 vstoupí do parabolické rallye.  V loňském roce dosáhla BTC nového historického maxima poblíž hranice 69 0000 dolarů, než vydržela výraznou korekci.

Analytik není jediný, kdo na vlajkové lodi kryptoměny šikanuje. Bill Barhydt, generální ředitel investiční a obchodní platformy Abra, se nedávno podělil o svůj střednědobý i dlouhodobý výhled pro BTC i ETH a prozradil, že do budoucna vidí obchod s bitcoiny za 250 000 dolarů. Pokud jde o Ethereum, Barhydt předpověděl, že by se mohlo obchodovat mezi 30 000 a 40 000 dolary. 

Podobně i spoluzakladatel applu Steve Wozniak prohlásil, že BTC je „matematicky definovaná“, a předpověděl, že dosáhne 100 000 dolarů. Wozniak v rozhovoru prozradil, že byl dřívějším investorem BTC, ale poté, co cena kryptoměny začala prudce růst, „dostal strach“ a prodal všechny své mince s výjimkou 1 BTC. 

Za zmínku stojí, že tento týden ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij podepsal zákon s názvem „O virtuálních aktivech“, který před měsícem schválil tamní parlament. Vytváří právní rámec pro to, aby země mohla provozovat regulovaný kryptotrh.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*