Bitcoin se pokouší o další proražení rezistence: Prolomí 30 000 dolarů?

Bitcoin zaznamenal vyšší čistý odliv navzdory velkým burzovním odlivům.

Opětovné testování supportu přineslo určitý prodejní tlak, ale dlouhodobí držitelé byli stále silní.

Bitcoin [BTC] dosáhl 24. března vrcholu na úrovni 29 380 USD, než zažil obnovení prodejního tlaku. O téměř týden později býci opět ukazují svou sílu.

Bitcoin během posledních 24 hodin překročil cenový bod 29 000 USD, což vyvolalo býčí naděje, že brzy překročí hranici 30 000 USD. Jak pravděpodobný je však tento výsledek do konce týdne, zejména nyní, kdy se cena musí potýkat s odporem?

Nedávná pozorování trhu mohou nabídnout určitý náhled na to, co lze očekávat. Například 30. března společnost Glassnode odhalila, že procento nabídky bitcoinu, které bylo aktivní naposledy před 1+ lety, se nachází na novém ATH.

Pozorování Glassnode naznačovalo, že množství HODLed Bitcoinu stále roste. V posledních dnech však došlo také k nárůstu prodejního tlaku. Denní odliv Bitcoinu na burze dosáhl vrcholu 1,1 miliardy dolarů, zatímco příliv byl nižší a činil 921 milionů dolarů. Kryptoměna tak zažívala větší prodejní tlak.

Ustoupí bitcoinoví býci převládajícímu prodejnímu tlaku?

Pohled na pozici Bitcoinu v době tisku vysvětluje, proč zažíval prodejní tlak. Vzestupná hodnota, zejména během posledních 24 hodin v době tisku, se tlačila zpět k vzestupné linii odporu.

Bitcoin pravděpodobně zažil prodejní tlak s opětovným testem linie odporu. Dostatečný prodejní tlak může vyvolat další pokles, zatímco býčí převaha může tlačit přes rezistenci a možná i nad 30 000 dolarů.

Pohled na burzovní data ukázal, že příliv i odliv byl za posledních 24 hodin výrazně nižší. Odtoky z burzy však mírně převažovaly na úrovni 22 178 BTC, zatímco přítoky z burzy v době psaní článku činily 20 548 BTC.

Investoři by si také měli všimnout, že otevřený zájem o bitcoin na trhu s deriváty se vrátil na svá dvouměsíční maxima, což svědčí o tom, že na trhu s deriváty byla po BTC silná poptávka. Tento nárůst byl doprovázen nárůstem poptávky po pákovém efektu, jak ukazuje odhadovaný pákový poměr.

Naposledy dosáhly oba ukazatele vrcholu na stejné úrovni 19. března. Následoval mírný prodejní tlak, který však nestačil k vyvolání velkého pullbacku. Skutečnost, že se stejné metriky vrátily na stejnou úroveň, potvrdila relativní sílu, ale medvědi nemusí být daleko.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*