Bitcoin s ostatními kryptoaktivy tvoří velké tržní dno. Jak velkou růstovou vlnu můžeme očekávat? 

Federální rezervní banka (FED) měla tento týden velmi dlouho očekávané zasedání, kde se započalo s novou měnovou politikou. S tím by měl nyní každý burzovní spekulant počítat, protože restriktivní měnová politika znamená, že tržní prostředí a psychologie se mění. Bitcoin stále konsoliduje potenciální tržní dno a dost možná se brzy dočkáme růstové vlny. Lze totiž vycházet z akciového trhu, který má za sebou hotové vzkříšení. Bitcoin by měl proto brzy pravděpodobně následovat – nicméně přirozeně není nic jisté.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Bitcoin již od počátku letošního roku konsoliduje vcelku rozsáhlé cenové pásmo, které je mezi 33 000 USD až téměř 47 000 USD. Tržní dno z letošního roku tudíž máme na první cenové hladině, zatímco tržní vrchol na druhé. Díky kurzovému vývoji z posledních týdnů se nám navíc tvoří rozpoznatelný pattern, který má podobu rostoucího trojúhelníku. Jedná se o struktury, které se právě konstruují na dně klesajících trendů.

Proč zrovna rostoucí trojúhelník? Vrcholy z 10. února a 2. března jsou prakticky na stejné cenové hladině. Mimo jiné nám objemy v rámci grafického patternu postupně rostou. Mnozí techničtí analytici kreslí do grafu symetrický trojúhelník, ale to příliš nesedí z důvodu těch rostoucích objemů. U symetrické varianty musí objemy postupně klesat. Grafické patterny jsou samozřejmě subjektivní záležitost, ale existují objektivní okolnosti, které nás mohou navést, co vlastně v tom grafu je a není.

Denní graf bitcoinu

Když budeme vycházet z toho obratového útvaru, v řečeném rozmezí dochází k akumulaci. A po akumulaci by přirozeně mělo dojít k odstartování růstové vlny, která má potenciál na to, aby vydržela minimálně po několik týdnů. Čili ta aktuální situace v podstatě vypadá optimisticky. Osobně bych chtěl ovšem vidět ještě jeden dotyk kurzu se spodní stěnou patternu. To jediné mi tam chybí. 

Kromě toho je nutné upozornit, že do budoucnosti nikdo nevidí. Čili nelze vyloučit ještě jeden „leg“ směrem dolů k 30 000 USD. Mnoho lidí čekalo na otestování této úrovně, včetně mě. Ale nakonec se zdá, že máme smůlu. To ale neznamená, že tam nepůjdeme zrovna v době, kdy to nejméně čekáme. Je rozumné být připraven i na tuto možnost. 

Co se ještě týče našeho sledovaného útvaru, je v něm ještě spousta prostoru. Je proto sečtělé zůstávat trpělivý, protože průlom může přijít klidně až někdy během dubna. Čím déle ale bude ta konsolidace trvat, tím větší pumpa z toho může být. Počítám, že při úspěšném průrazu je reálné otestovat 56 000 – 60 000 USD.

Aktuální situace na 1D ETH/USD

Ethereum je na tom obdobně jako bitcoin, ale struktura je zde očividně jiná. Od počátku roku se nám v cenovém grafu konstruuje symetrický trojúhelník. Mnozí proto věští, že ethereum půjde otestovat tržní minimum z minulého roku – tedy S/R level 1 720 USD. Hlavní slovo má ovšem bitcoin, kde to spíše vypadá na cenovou expanzi. Logicky však propad nelze úplně vyloučit. Když by cena etherea spadla až na těch řečených 1 720 USD, považoval bych to za jednu z největších příležitostí letošního roku. 

Denní graf etherea

Je rozumné kalkulovat i s těmito na první pohled negativními scénáři. Když je totiž zakomponujete jako jeden z možných kurzových průběhů, zjistíte následně, že to žádná tragédie není. Co jde totiž strmě dolů, půjde jednou zase strmě nahoru. Když kurz etherea klesne na 1 720 USD, dělá to od historického maxima znehodnocení o 65 %. V takovém případě bude ta pomyslná pružina už solidně stlačená. 

Jakmile dojde k průrazu nahoru, pokud k němu skutečně dojde, první větší překážka je S/R level kolem 3 340 USD. Blízko od této hladiny jsou oba klouzavé průměry – 100denní a 200denní. Mimo jiné je nedaleko od levelu i high volume node (větší špičatost) objemového profilu. 

Závěrem

Vzhledem k tomu, že americký akciový trh již několik dní solidně pumpuje, měl by se brzy přidat i trh s kryptoaktivy. Bitcoin je zkrátka někdy napřed, jindy zase pozadu. Ale obecně vzato akcie a bitcoin korelují. V případě, že americký trh alespoň několik týdnů poroste, bitcoin a ostatní kryptoměny by se brzy měly přidat. Je třeba jen zůstávat trpělivý. 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*