Bitcoin rychle sílí, jak vysoko se můžeme dostat? 

Bitcoin a vůbec celý trh s kryptoaktivy pokračuje v sebevědomém růstu. Bitcoin totiž dokázal prorazit hned několik klíčových rezistencí, a především uskutečnit průlom z dlouho sledovaného obratového patternu. Jedná se o velmi relevantní signály, které by mohly nasvědčovat tomu, že celý trh si rostoucí trend minimálně pár týdnů udrží.

Bitcoin prorazil několik rezistencí

Bitcoin na poslední chvíli prorazil dvě klíčové rezistence – 20týdenní a 50týdenní klouzavý průměr. K průrazu došlo v naprostém závěru neděle, což je stručně řečeno dost nezvyklé. Víkendy totiž většinou bývají klidné a bez nějakých důležitých technických změn. Díky tomu i týdenní svíce zavřela v dosti býčí podobě. Je vskutku impulsní a zároveň průrazová. Navíc close svíce je na S/R levelu 47 000 USD a nad zmiňovanými klouzavými průměry. 

Týdenní graf bitcoinu

Právě tyto klouzavé průměry jsou něco, o čem jsem často mluvil. Jejich průlom a kurzové close nad nimi lze totiž považovat za dosti silný signál k dalšímu růstu. Jsem proto přesvědčen, že bitcoin má možnost vyplnit mnoho prostoru před sebou. Respektive je tu technicky možnost, aby se cena přiblížila alespoň k původnímu historickému maximu z listopadu minulého roku – zhruba k 60 000 USD. A pak se dle situace uvidí – je dobré mít plán, ale je nesmysl snažit se vidět několik týdnů do budoucnosti. Je třeba sledovat signály a dle toho potom postupovat. 

Denní graf bitcoinu

Co se týče denního průměru, nedělní svíce je též impulsní. Čili průraz z toho obratového patternu trojúhelníkové podoby je impulsní. Takové průrazy totiž chceme. Je to projev velké síly. Když dochází k průrazům, které jsou pomalé, bez agresivity, často to končí neúspěchem. Čerstvý průlom je ale stejně s vykřičníkem, protože svíci nedoprovází nijak zvýšené objemy.

To je zkrátka dáno tím, že samotný průraz přišel v závěru neděle, kdy není na trhu téměř vůbec likvidita. Proto v souvislosti s tím vyvstávají myšlenky, zda se nejedná o býčí past. Je to zcela legitimní myšlenka, ale musíme brát v potaz hlavně kontext. A kontext z posledních týdnů je jednoznačně býčí. Respektive býčí signály převažují.

Co se týče čerstvého price action, kurz bitcoinu má zamítavou reakci na 200denním klouzavém průměru. Výsledkem je, že pondělní svíce zavřela v dost negativní podobě – Shooting star. Je to obratový signál, který bych ale prozatím bral zase s rezervou. Nevylučoval bych ovšem možnost retestu horní hrany toho rostoucího trojúhelníku. Naopak by takové price action dávalo smysl. Trh původní rezistenci využije jako support pro další odraz nahoru.

Altcoiny pokračují v růstovém trendu

Co se týče altcoinového trhu, dle altcoin indexu postupuje sebevědomě vpřed. Kurz indexu se již dostal do těsné blízkosti S/R levelu 4 150 bodů. I zde byl pondělek zakončen negativně, ale zdá se, že nakupující si s tím příliš hlavu nelámou. Poptávka po altcoinech je stále silná a jeden negativní signál nakupující ignorují. Upozorňuji ovšem, že uvedené se může změnit. Jak často zdůrazňuji, ta psychologie je velmi vrtkavá. Proto bych signál ani náhodou neignoroval a bedlivě bych sledoval, jestli na něj trh nezačíná reagovat. 

Denní graf altcoinového indexu

Zatím ale vše vypadá z technického hlediska solidně. Všimněte si, jak nakupující využili proražený S/R level 3 600 bodů jako příležitost pro další akumulaci. Díky čemuž v pásmu vytvořili podmínky, které z něj učinily odrazový můstek. Přesně toto chceme vidět, jakmile dojde k průrazu další rezistence. Musím ale upozornit, že S/R level 4 150 bodů je mnohem tvrdší oříšek. Průraz se nemusí na první pokus vůbec uskutečnit.

Závěrem

Trh s kryptoaktivy vypadá v současné době velmi dobře. Bylo jen otázkou času, než krypto začne následovat akciový trh, který se též drápe postupně nahoru. Leč v současném tržním prostředí je hodně rozumné opravdu dostatečně sledovat jednotlivé tržní signály a zhodnocovat situaci. Vše se může i velmi dynamicky změnit. Nemusí, ale může. Proto je potřeba mít plán, který i s takovou možností kalkuluje. 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*