Bitcoin je podle Cathie Wood nejlepší pojistka

Podle Cathie Wood – generální ředitelky ARK Invest, je bitcoin nejlepší obrana proti konfiskaci bohatství a pojistkou pro rozvojový svět.

Investorka si stojí za svým cílem v hodnotě 1 milionu dolarů BTC a věří, že aktivum představuje příležitost k zachování bohatství jak pro bohaté, tak i chudé.

,,Po celém světě je hyperinflace, protože se měny rozpadly,” prohlásila investorka ve čtvrtečním rozhovoru pro Yahoo Finance. ,,Tato populace potřebuje záložní řešení – pojistku jako je právě bitcoin.”

Cathie Wood věří, že lidé s vysokým čistým jměním mohou používáním bitcoinu jako štítu proti „konfiskaci“ prostřednictvím inflace hodně získat. Primární kryptoměna z hlediska tržní kapitalizace má limit nabídky 21 milionů mincí, díky čemuž je imunní vůči znehodnocení prostřednictvím tisku peněz, jako je to běžné u fiat měn.

Pokud jde o obranu proti explicitní konfiskaci na „neklidných“ místech světa, jako je například Rusko a Čína, říká, že aktivum může pomoci i s tímto.

I přesto, že uživatelé kryptoměn klíče ke svým coinům ukládají pomocí hardware peněženky, jejich peněženky jsou technicky obnovitelné odkudkoli, pokud si pamatují svou jedinečnou počáteční frázi – obvykle seznam 12-24 náhodných slov. 

,,Tento klíč si zapamatujte a v určitém okamžiku budete moci překročit hranici a získat zpět své bohatství,” dodala.

Vlajkový fond Cathie Wood  – ARK Innovation, zaznamenal svůj vůbec nejlepší měsíc v lednu, který se datuje od svého založení v roce 2014. Měsíc uzavřel na 39,93 dolarech za akcii, což je o 28 více než od začátku  ledna.

Velká část jeho zisků byla dosažena na technologických akcií včetně Tesly a Roku, které vzrostly o 68 % a 45 %. Svou roli sehrály také krypto investice společnosti včetně Coinbase a Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), které meziročně vzrostly o 142 % a 67 %.

Grayscale do této doby svůj bitcoinový fond na bitcoinový spotový ETF nedokázala převést, stejně jako neúspěšné pokusy Cathie Woodové spustit podobný produkt v USA. 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*