Bitcoin je nyní cennější než ruský rubl

Bitcoin předstihl ruský rubl po sérii geopolitických událostí poznamenaných velkým zotavením cen a velkým krachem ruské fiat měny.

Bitcoin patří do první ligy globální finanční soustavy a geopolitické události hrají v jeho prospěch.

Nejdůležitější kryptoměně na trhu se podařilo umístit se nad ruský rubl v globálním žebříčku měn s největší kapitalizací, po výrazném krachu ruského rublu na minima, která nebyla zaznamenána v posledních 30 letech.

Souběžné zotavení ceny Bitcoinu ve výši téměř 15% za posledních 24 hodin ji následně posunulo nad kapitalizaci mexického pesa a později thajského bahtu.

BTC pomalu stoupá na finanční žebřík s tímto nárůstem, Bitcoin vstupuje do první patnáctky nejcennějších měn a překonává země, jako je Saúdská Arábie, Izrael a Švédsko.

Dalším soupeřem je švýcarský frank s přibližnou kapitalizací 29 021 260 BTC. Vezmeme-li v úvahu, že současná BTC v oběhu je v době psaní článku asi 18 971 018 žetonů, byl by pro Bitcoin nutný nárůst o 52 % (za rovnoběžných podmínek ceteris), aby se oslavilo zachycení nového kroku v globálním žebříčku.

Porovnáme-li Bitcoin s tržní kapitalizací největších světových firem a komodit, kryptoměna už překonala celou tržní kapitalizaci veškerého palladia na světě.

Je to deváté nejcennější aktivum na světě, předčí Metu, Berkshire Hathaway, vízum Mastercard, JP Morgan Chase a největší ETF na světě: SPDR S&P 500 ETF Trust.

Nad Bitcoinem leží výroba elektromobilů Tesla – která má mimochodem do BTC investováno velké množství peněz – a pak stříbro jako komodita, kterou lze porazit s kapitalizací nad 1,3 bilionu dolarů.

Pro ty zvědavé by se v tuto chvíli celý trh s kryptografií umístil na 5. místě seznamu s celkovou hodnotou 1,9 bilionu dolarů. Zlato je nesporným králem s kapitalizací 12,1 bilionu dolarů.

Ukrajinská vláda prozradila adresu Bitcoinu, aby obdržela dary okamžitě a bez jakéhokoliv nebezpečí možné cenzury. Podle odhadů, jen v kryptoměnách, Ukrajina obdržela 20 milionů dolarů na financování války.

Ale stejně jako z toho profitovala Ukrajina, existuje i možnost, že to udělá Rusko a ukrajinská vláda sama vyzvala k cenzuře ruských uživatelských peněženek jako k nátlakovému opatření.

Bitcoin je však neutrální a obchodování s ním se mezi Rusy prudce zvýšilo, když se zajistili proti devalvaci vlastní měny.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*