Bitcoin dosahuje 28 tisíc dolarů, jelikož banky obklopuje nejistota

Cena bitcoinu 19. března prudce vzrostla a překonala hranici 28 000 dolarů, což znamená 16% nárůst hodnoty za posledních sedm dní.

Včera v pozdních večerních hodinách se přední kryptoměna obchodovala za 28 063 dolarů, což představuje nárůst o 2,4 % za posledních 24 hodin. V nejvyšším bodě během včerejšího dne dosáhla cena 28 459 dolarů a poté se během denního minima obchodovala za 26 877 dolarů.

Celkově tento týden bitcoin vůči americkému dolaru posílil o více než 37 %. Tržní kapitalizace bitcoinu přidala v roce 2023 194 miliard dolarů, což představuje 66% nárůst od počátku roku, čímž překonává akcie bank na Wall Street, zejména s rostoucími obavami z globální bankovní krize. Bitcoin si letos zatím připsal zhruba 65 % oproti 2,5% růstu indexu S&P 500 a 15% poklesu indexu Nasdaq v roce 2023.

Ocenění bank ve Spojených státech kleslo v souvislosti s přetrvávajícím strachem kolem regionálních bank v zemi po událostech z minulého týdne, včetně uzavření banky Silvergate a následného převzetí bank Signature Bank a Silicon Valley Bank regulátory.

V Evropě byla Credit Suisse dříve převzata skupinou UBS za téměř 2 miliardy USD v rámci nouzových plánů vedených švýcarskými úřady na zachování finanční stability země. V rámci dohody se Švýcarská národní banka zavázala poskytnout USB likviditu ve výši více než 100 miliard USD.

Blížící se globální bankovní krize by mohla Bitcoin dostat na 1 milion dolarů za méně než 90 dní, tvrdil na Twitteru bývalý technologický ředitel Coinbase Balaji Srinivasan. Podle Srinivasanovy předpovědi by bankovní krize v USA vyvolala hyperinflační scénář vedoucí k sedmimístné ceně Bitcoinu. Srinivasan na Twitteru vsadil 2 miliony dolarů na svůj pohled na budoucnost americké ekonomiky a také na potenciální dopady na hodnotu Bitcoinu.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*