Bitcoin dosáhl třítýdenního maxima, když čerstvý impulsní krok vyšle cenu BTC na 43,3 tisíc dolarů

Nevýrazný výkon od víkendu ustupuje nadějným známkám býčího pokračování do 22. března.

Bitcoin (BTC) zaznamenal přes noc nový impulzní posun do 22. března, kdy býci nakrátko získali zpět 43 000 dolarů.

Data z Cointelegraph Markets Pro a TradingView ukázala, že BTC/USD dosáhl 22. března na Bitstamp hodnoty 43 337 USD, což je nejvyšší hodnota od 3. března.

Akce kontrastovala s nestálostí od víkendu a úhledně zapadala do šikanóznějších předpovědí obklopujících krátkodobou trajektorii.

Pro populárního obchodníka Crypto Eda, který předtím dal 43 tisíc dolarů jako cíl v nízkém časovém horizontu, šlo vše podle plánu.

Kolega analytik Matthew Hyland mezitím sledoval potenciální přelomový scénář indexu relativní síly bitcoinu (RSI) na denním grafu – jev, který často předcházel síle cen.

„BTC je pár set dolarů od prvního vyššího maxima, které jsme po dlouhé době viděli,“ dodal analytik kryptotrhu Kevin Svenson.

Bitcoin už 20. března zpečetil impozantní týdenní závěr, nejvyšší od počátku února, a nyní k pozitivnímu tempu opět přidávaly makro podněty.

Obchodování bylo pro asijské trhy svižné ze dne na den, hongkongský index Hang Seng v době psaní článku vzrostl o 3,15%.

V Evropě však nic nenasvědčovalo nárazovému dopadu, zatímco před otevřením Wall Street udávaly trendy i termínové obchody Spojených států.

Díky posunu výš se nicméně podařilo vyždímat některé krátké pozice napříč kryptoměnami, o čemž svědčí data z on-chain monitorovacího zdroje Coinglass.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*