Bitcoin bude dál růst jako významný uchovatel hodnoty, říká šéf největší banky v jihovýchodní Asii 

  • Neočekává se, že „soukromě vydané“ mince nahradí státem kryté peníze. 
  • DBS, největší banka v jihovýchodní Asii, má s kryptografiemi rozsáhlé plány.
  • Bitcoinu a dalším kryptoměnám dává uznání více institucionálních hráčů. 

Generální ředitel největší singapurské a jihoasijské banky podle aktiv dodal, že kryptoměny se propadly v několika aspektech, díky nimž by se prosadily jako peníze.

Měl za to, že mezi důvody, proč kryptoměny v dohledné době nenahradí státem zajištěné peníze, patří nedostatek všudypřítomnosti, absence víry v emitenta a velká volatilita hodnoty. 

Myslí si také, že kryptoslužba bude čelit masivním tlakům ze strany regulátorů a politiků, kteří se nebudou chtít vzdát kontroly nad měnovou politikou a řízením ekonomiky. 

Šéf firmy přitom zdůraznil, že CBDC nabírají na obrátkách po celém světě. Prohlásil, že vzhledem k tomu, že 85% centrálních bank ve světě v současnosti „studuje a/nebo pilotuje CBDC“, je zřejmé, že svět tímto směrem míří. Dodává však, že CBDC měly velmi přesvědčivé případy využití pro přeshraniční platby, a nikoli pro místní využití.

Nadnárodní banka, která působí na více než 20 trzích se zaměřením na Asii, byla ke kryptografii velmi vnímavá. 

DBS se stala první bankou v regionu, která spustila interní kryptovýměnu. Ve výroční zprávě Gupta poznamenal, že banka udržuje puls nad všemi věcmi kryptografickými, zejména v decentralizovaném finančnictví (DeFi). 

V nedávných finančních informacích DBS banka odhalila, že obchodní aktivita na její burze oživuje. V posledním čtvrtletí roku 2021 zaznamenala růst objemu obchodů na 595,5 milionu dolarů, což je více než dvojnásobek oproti předchozím třem čtvrtletím. Za celý rok činilo kryptoobchodování zhruba 1,1 miliardy singapurských dolarů (asi 819 milionů korun). 

Banka má rozsáhlé plány na zlepšení směnárenských služeb. To zahrnuje její rozšíření tak, aby ještě letos sloužila i maloobchodním zákazníkům. A také velmi snadno ovladatelný a získat samoobslužný systém pro 24/7 krypto obchodování. 

DBS není jedinou finanční institucí na světě, která otevírá svou náruč kryptografii. Mezi další patří Thajsko“

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*