Bitcoin, analýza, Bitfinex a Tenher

Studie po analýze 200 GB transakcí tvrdí, že cenu Bitcoinu uměle nafoukla burza Bitfinex. Ta má totožného provozovatele jako Tether.

Při analýze více jak 200 GB dat, která obsahují velké množství údajů o transakcích mezi Bitcoinem a Tetherem přišli dva profesoři ve své studii k závěru, že nárůst ceny Bitcoinu před dvěma lety byla jen uměle nafouklou bublinou.

Jak je to s kryptoměnami

Finanční trh se ani v současné době nedá považovat za stabilní prostředí. O trhu s kryptoměnami to platí dvojnásob. Virtuální měny mohou během velmi krátké doby několikrát znásobit svou hodnotu, ale stejně tak i několikanásobně propadnout. Mnoho investorů už díky tomu velmi rychle zbohatlo a mnoho z nich ze stejného důvodu kvůli extrémním změnám zkrachovalo. Nová vědecká studie jasně ukazuje, že šlo před dvěma lety o subjekt, který zcela cíleně manipuloval s cenou Bitcoinu a dostal jej na její historické maximum.

Vědecké studie

Na toto téma už proběhlo mnoho vědeckých výzkumů a vzniklo hodně odborných posudků, které se zabývaly právě případnou manipulací s cenami Bitcoinu díky stablecoin tetheru. Nová vědecká práce byla vypracována pod vedením profesora Johna Griffina z Texaské univerzity a jeho kolegy profesora Amina Shamse z Ohijské univerzity. Podle jejich zjištění mělo v roce 2017 dojít k umělému růstu ceny Bitcoinu na jeho absolutně historické maximum.

Burza Bitfinex a Tenher

Za zvýšením ceny Bitcoinu podle nich nestojí hackeři, ale jedna entita neboli velryba, kterou je v tomto případě burza Bitfinex. Ta má překvapivě zcela totožného provozovatele jako Tether. Burza Bitfinex veškerá obvinění odmítá, i když existuje velké množství důkazů. Je třeba zmínit i fakt, že Tether se pod nátlakem americkým vyšetřovatelům přiznal, že nekryté tethery emitoval. Profesoři si za svými závěry stojí, protože analyzovali více jak 200 GB dat s obsahem historických záznamů právě mezi Bitcoinem a Tetherem. Zda bude mít celá věc nějakou dohru, zatím není známo.

 

Vzdělávejte se z pohodlí domova s profesionály z německé banky Bernstein. Pravidelné webináře na různá témata – vybere si nováček i zkušený investor. Budete mít možnost interaktivně komunikovat s lektorem a navíc získáte bezplatné individuální telefonní konzultace.

Věnujte 20 min. svého času a změňte svou budoucnost. Účast zdarma! >>https://webinar.benter.cz

 

 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*