Bitcoin a Ethereum předčí akciové trhy, říká stratég agentury Bloomberg

Komoditní stratég agentury Bloomberg, Mike McGlone naznačil, že cena předních kryptoměn Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) v budoucnu překoná akciové trhy, neboť volatilita vlajkové lodi kryptoměn neustále klesá. 

Během rozhovoru pro Yahoo Finance, McGlone nejprve poznamenal, že věří, že Bitcoin bude vidět více „responzivních nákupů pod trhem“, neboť „aktivum, které šlo nahoru nejvíce za posledních 5-10 let, se vrátí zpět ve chvíli, kdy Fed (Federální rezervní systém) tlačí dolů.“

Na adresu Tether (USDT) krátce ztrácejícího zavěšení po kolapsu Terra LUNA a UST stablecoinu, McGlone poznamenal, že „kdykoli uvidíte na Tether ut0s zpětné zvraty, obvykle jde o krátkodobý výkyv na trhu“ a „dlouhodobě přetrvávající dno“ pro BTC. 

Podle McGlona nedávný propad kryptotrhu „očišťuje některá z těchto spekulativních aktiv“ včetně TerraUSD (UST). Bitcoin je naopak „na dobré cestě k tomu, aby se stal globálním digitálním zajištěním.“

Podle jeho slov se jak BTC, tak akciové trhy propadají v důsledku sílícího rizikového sentimentu investorů. McGlone poznamenal, že kryptoaktiva patří k rizikovějším investicím a že když Federální rezervní systém zvyšuje úrokové sazby, začíná docházet k čistce dalších spekulativních aktiv „jako  Doge coiny a Shiba Inu“. 

Nyní se podle něj přesouváme na „to, co skutečně buduje infrastrukturu“, což je pro něj Bitcoin a Ethereum, které ustoupily na úroveň „dobré podpory“ kolem 30 000 dolarů, respektive 2 000 dolarů. McGlone dodal:

„Klíčová věc, kterou je třeba si zapamatovat, pokud bude akciový trh dál klesat, což je pravděpodobné, protože Fed potřebuje, aby šel dolů a snížil inflaci, Bitcoin a Ethereum půjdou dolů, ale vyjdou na povrch“.

Volatilita těchto kryptoaktiv podle něj „nadále klesá v porovnání s akciovým trhem.“ Analytik přirovnal tento pokles k poklesu, který Amazon zaznamenal poté, co se poprvé objevil na trhu.

Minulý měsíc CryptoGlobe informoval, že McGlone napsal, že očekává, že Bitcoin bude dál překonávat zlato a širší akciový trh. McGlone v listopadu 2020 pozoruhodně přesně předpověděl, že cena BTC překročí hranici 20 000 dolarů a v roce 2021 vstoupí do parabolické rallye. V loňském roce dosáhl Bitcoin nového historického maxima poblíž hranice 69 0000 dolarů, než zažil výraznou korekci.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*