Bitcoin a Ether rostou; Deutsche Bank bude poskytovat služby úschovy kryptoměn

Golden Bitcoin Cryptocurrency. New Virtual money concept.

Bitcoin v pátek ráno v Asii vzrostl a obchoduje se nad 26 500 USD. Ether se rovněž posunul výše a překonal hranici 1 600 USD. Všech ostatních 10 nejprodávanějších nestablecoinových tokenů posílilo.

Bitcoin v pátek ráno v Asii vzrostl a obchodoval se nad 26 500 USD. Ether se rovněž posunul výše a překonal hranici 1 600 USD. Všech ostatních 10 nejlepších nestablecoinových kryptoměn získalo, přičemž vítězům vévodil token TRX sítě Tron s 24hodinovým růstem o více než 3 %. Růst cen kryptoměn se shodoval s oznámením Deutsche Bank, podle kterého bude největší německý věřitel poskytovat služby úschovy kryptoměn. Futures na americké akcie vzrostly poté, co Wall Street ve středu uzavřela výše po silných ekonomických údajích z USA.

Bitcoin, ether rostou; zpráva Deutsche Bank vlévá na kryptotrhy optimismus

Podle údajů CoinMarketCap vzrostl Bitcoin za posledních 24 hodin o 1,49 % na 26 610,48 USD v 7:30 hodin ráno v Hongkongu a za celý týden se zvýšil o 1,60 %. Největší světová kryptoměna si ve čtvrtek večer znovu připsala 26 774,62 USD, což je nejvyšší cena od 31. srpna.

Růst bitcoinu v tomto týdnu „se shoduje se znatelným návratem nálady investorů“, uvedl v e-mailovém komentáři Samer Hasn, tržní analytik australské společnosti XS.com, globální makléřské společnosti zabývající se více aktivy.

Do konce středy dosáhly otevřené zájmy v derivátech Bitcoinu přibližně 7,525 miliardy, což je nejvyšší úroveň od 31. srpna, a totéž platí pro otevřené pozice v Etheru, které dosáhly přibližně 3,7 miliardy, uvedl Hasn s odkazem na údaje z blockchainové zpravodajské platformy CryptoQuant.

Ether si připsal 1,38 % a obchodoval se za 1 629,33 USD, za posledních sedm dní však stále klesl o 0,95 %.

Kryptotrhu dodala impuls zpráva, že Deutsche Bank – německý věřitel, který měl na konci roku 2022 celková aktiva v hodnotě 1,4 bilionu USD – spustí v rámci partnerství se švýcarskou fintechovou firmou Taurus služby úschovy kryptoměn a tokenizovaných aktiv institucionálních zákazníků, uvádí se ve čtvrteční tiskové zprávě.

„Vzhledem k tomu, že se očekává, že oblast digitálních aktiv bude zahrnovat aktiva v hodnotě bilionů dolarů, bude jistě vnímána jako jedna z priorit pro investory i korporace. Depozitáři se proto musí začít přizpůsobovat, aby podpořili své klienty,“ uvedl v oznámení Paul Maley, globální šéf služeb pro cenné papíry v Deutsche Bank.

„Nedávné oznámení Deutsche Bank, že bude nabízet služby úschovy kryptopeněz, je pozitivním krokem k rostoucímu přijetí a rozvoji kryptopeněz v hlavním finančním sektoru. Mohlo by také potenciálně zajistit obnovení pocitu důvěry mezi investory,“ uvedl John Stefanidis, výkonný ředitel a spoluzakladatel decentralizované organizace Balthazar DAO, která se zabývá blockchainovou infrastrukturou.

Všech deset ostatních kryptoměn, které nejsou stabilní, zaznamenalo za posledních 24 hodin zisky. Vítězům vévodil TRX společnosti Tron, který vzrostl o 3,46 % na 0,08388 USD a za celý týden přidal 6,15 %.

Pozitivní sentiment mezitím přišel na pozadí regulačních bojů v USA, protože SEC začátkem tohoto týdne obvinila společnost Stone Cats 2, která stojí za animovaným seriálem Stoner Cats, z provádění neregistrované nabídky cenných papírů kryptoaktiv ve formě nefungujících tokenů (NFT). 

Již v červenci 2021 společnost Stone Cats 2 prodala 10 000 NFT za 800 USD za kus, aby financovala seriál Stoner Cats. Firma souhlasila s příkazem k zastavení činnosti a zaplatí občanskoprávní pokutu ve výši 1 milionu USD.

Celková tržní kapitalizace kryptoměn za posledních 24 hodin vzrostla o 1,27 % na 1,06 bilionu USD, zatímco objem obchodů se zvýšil o 3,00 % na 28,28 miliardy USD.

Americké akcie po silných ekonomických údajích rostou

Futures na americké akcie se od 09:10 hodin v Hongkongu pohybovaly směrem vzhůru poté, co Wall Street ve čtvrtek uzavřela výše, přičemž Dow Jones Industrial Average vedl vítěze s nárůstem o 0,96 %.

Většina hlavních akciových indexů v Asii ve středu ráno rostla. Čínský Shanghai Composite, hongkongský Hang Seng, jihokorejský Kospi a japonský Nikkei 225 zaznamenaly zisky, přičemž Nikkei 225 stál v čele růstu s 0,87% nárůstem.

Čtvrteční rally na Wall Street následovala po silných ekonomických údajích přicházejících ze Spojených států.Maloobchodní tržby v zemi v srpnu meziměsíčně vzrostly o 0,6 %, což překonalo očekávání analytiků ve výši 0,2 %. 

Neočekávaný růst maloobchodních tržeb byl však z velké části způsoben prudkým růstem cen ropy, neboť tržby u čerpacích stanic meziměsíčně vyskočily o 5,2 %. Bez započtení benzinu se maloobchodní tržby v srpnu zvýšily o 0,2 %, což znamenalo zpomalení oproti červencovým 0,5 % a jeden z nejslabších údajů v tomto roce, uvedla ve čtvrtek agentura Bloomberg.

Růst o 0,2 % je stále vyšší než mediánová prognóza poklesu o 0,1 %, ale zároveň ukazuje na zpomalení americké ekonomiky. 

„Ačkoli spotřeba byla v letošním roce zatím odolnější, než se očekávalo, důvody pro zpomalení se objevují,“ uvedl Michael Pearce, hlavní ekonom Oxford Economics pro USA, v poznámce, kterou viděla agentura Bloomberg. „Obecněji řečeno, opětovný růst cen benzinu zasahuje reálné příjmy v době, kdy zpomalující se růst mezd, odpracovaných hodin a přírůstek mezd tlačí na růst příjmů.“

Jinde na poli ekonomických údajů zaznamenal americký index cen výrobců (PPI) rovněž větší než očekávaný meziměsíční růst o 0,7 %, když cena benzinu vyskočila o 20 %. Mezitím se počet počátečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA v týdnu končícím 9. září zvýšil na 220 000, ale byl nižší než očekávání analytiků, kteří podle agentury Reuters ve čtvrtek očekávali 225 000 žádostí. 

„V dnešních zprávách není nic, co by vedlo k reakci Fedu na vývoj sazeb v příštím týdnu, přestože trh práce zůstává mimo rovnováhu,“ řekl agentuře Reuters Christopher Rupkey, hlavní ekonom americké společnosti FWDBOND zabývající se výzkumem finančních trhů. „Ekonomika je prozatím na dobrém místě s mírnou spotřebitelskou poptávkou, která není dostatečně horká na to, aby oživila inflaci.“

Nástroj CME FedWatch Tool předpovídá 96% pravděpodobnost, že centrální banka na svém zasedání 20. září ponechá stávající sazbu beze změny, která se v současné době pohybuje v rozmezí 5,25 % až 5,50 %. Šanci na další pauzu v listopadu dává 63 %, oproti 58,4 % ve čtvrtek.

Investoři nyní čekají na řadu ekonomických údajů z Číny, které budou zveřejněny v pátek, včetně cen nemovitostí, investic do fixních aktiv, maloobchodních tržeb, průmyslové výroby a nezaměstnanosti. Analytici očekávají v srpnu zrychlení růstu maloobchodních tržeb a průmyslové výroby v zemi, ale také zpomalení růstu investic do fixních aktiv, uvedla v pátek agentura Reuters.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*