Belgický poslanec se stal prvním evropským politikem, který přijal plat v Bitcoinu

Belgický poslanec převede svůj měsíční plat ve výši 5 500 EUR na Bitcoin pomocí populární kryptoměnové obchodní platformy Bit4You.

Bitcoinové šílenství (BTC) mezi zákonodárci se dostalo do belgického parlamentu nyní, kdy se bruselský poslanec Christophe De Beukelaer stal prvním evropským politikem, který převedl svůj plat na Bitcoin.

Měsíční plat poslance Bruselu ve výši 5 500 EUR bude převeden na Bitcoin pomocí kryptoobchodní platformy Bit4You, uvedl Bruzz.

Beukelaer, který zastupuje stranu Humanisticko-demokratické centrum (CDH), doufá, že jeho krok inspiruje další politiky v regionu, aby projevili podobný zájem o rodící se techniku.

Beukelaer uvedl příklad starosty New Yorku Erica Adamse a toho, jak američtí politici pracují na tom, aby se jejich rodný stát nebo město stalo centrem Bitcoinů.

Starosta Miami Francis X. Suarez je další populární zákonodárce, který je známý svou obhajobou BTC. Byl docela hlasitý o tom, aby město Bitcoin hub a kromě toho, že dostal svůj vlastní plat v Bitcoin, pracoval na politikách, aby využil stejnou možnost pro zaměstnance města.

Nejen politici, ale i některá z největších jmen ve sportu se přihlásili, aby přijali BTC platy. Celkem sedm hvězd NFL se rozhodlo dostat zaplaceno v Bitcoinu až dosud, podobně, Hvězdy NBA jako Klay Thompson a Andre Iguodala také oznámili, že budou akceptovat, aby se platy Bitcoinů posunuly kupředu.

Důvěra sportovních hvězd navíc s rostoucím počtem politiků, kteří chtějí dostat zaplaceno v BTC naznačuje rostoucí popularitu Bitcoinu jako aktiva.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*