Automatické samonabíjecí chytré hodinky Sequent – SuperCharger2 a těžba kryptoměn

Na revolučních švýcarských hodinkách Sequent – SuperCharger² se podílejí i Češi. Nabíjejí se nošením a současně těží kryproměnu.

Češi již delší dobu spolupracují na chytrých švýcarských hodinkách Sequent – SuperCharger², které mají během nošení vyrábět vlastní kryptoměnu. Projekt sehnal finance na platformě Kickstarter sdružující projekty financované pomocí crowdfundingu neboli získaných peněz od podporovatelů. Od více než 1 350 lidí se vybralo přes 388 000 dolarů, v přepočtu přes 9 milionů korun. Původní plán počítal s částkou necelých 50 000 dolarů.

Chytré hodinky

Chytré hodinky se nabíjejí kineticky, tedy nošením na ruce. Pohybem vyrábí i SQ mince, což je kryptoměna, která má nabídnout finanční výhody a slevy třeba pro zdravotnické služby a produkty. Měna s názvem Sequent Token má podle provozního šéfa Sequentu Václava Vlka velké výhody. Výměna kryptoměny za peníze proběhne, pokud společnost sežene burzovní platformu, se kterou bude spolupracovat. Zkoumá i možnosti, zda by hodinky mohly sloužit jako peněženka pro další virtuální měny.

Švýcarské hodinky

V čele společnosti Sequent stojí švýcarský hodinářský expert Harry Guhl a jeho společník Adrian Buchmann. Manželka Harryho Guhla jménem Petra je jednatelkou českého Sequent Lab. Jsou zde i Češi. Kromě Václava Vlka se na vývoji softwaru hodinek podílí Pavel Šich, který vede další dva developery. Přímým investorem je zakladatel investiční banky Wood & Company Jan Sýkora.

Zelená nota

Společnost zákazníky láká i na zelenou notu. Hodinky nabíjené pohybem snižují uhlíkovou stopu a šetří miliony baterií ročně. Jsou vyrobeny z recyklovaného plastového odpadu pocházejícího z oceánů. Na trhu mají být v lednu 2020 a počítá se s cenou od 179 dolarů, v přepočtu 4 200 korun. V roce 2017 společnost Sequent vybrala v předobjednávkách přes 1,2 milionu dolarů a je nejúspěšnější švýcarskou kampaní na Kickstarteru. Dodala tisíce chytrých hodinek do více než 135 zemí světa.

 

Vzdělávejte se z pohodlí domova s profesionály z německé banky Bernstein. Pravidelné webináře na různá témata – vybere si nováček i zkušený investor. Budete mít možnost interaktivně komunikovat s lektorem a navíc získáte bezplatné individuální telefonní konzultace.

Věnujte 20 min. svého času a změňte svou budoucnost. Účast zdarma! >>https://webinar.benter.cz

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*