ArcelorMittal se propadl, stoupají výrobci her

Výsledky předních světových společností za první kvartál roku 2016 přesně odrážejí trendy, které v dnešním světě vítězí. Zatímco takovému výrobci oceli ArcelorMittal se kvůli situaci v Číně příliš nedařilo, přední výrobce počítačových a mobilních her Activision Blizzard neustále roste a jeho tržby jsou astronomické.

Zveřejňování výsledků hospodaření za první kvartál letošního roku stále pokračuje, tak se podívejme na dvě společnosti, které přišly tento týden s nejzajímavějšími čísly.

ArcelorMittal stále drtí Čína

O tom, jak se situace na trhu s ocelí začíná stávat povážlivou, jsme vás již informovali. Na vině je stále Čína, protože tamní ocelárny chrlí do světa obrovské množství oceli a zpracovávají největší množství železné rudy. Takže svět zaplavují levnými produkty a evropské, ale i světové ocelárny nestíhají – a prodělávají. Příkladem je ArcelorMittal, hlavní světový producent oceli, kterému ještě donedávna nebylo rovno. V letošním roce ale jeho tržby zatím činily pouhých 13,4 miliardy dolarů, zatímco před rokem to bylo 17,12 miliardy. Čistý zisk na akcii se tak nyní dostal na nepěkných -0,08 dolarů. A investoři na to okamžitě zareagovali – ceny akcií ArcelorMittal se po zveřejnění výsledků propadly o více než 4 procenta.

Activision Blizzard vydělává

Spousta lidí dnes nedá ani ránu bez chytrého telefonu, jsou na něm pořád, a když nechatují a nejsou na internetu, hrají hry. Na tom obrovsky vydělává americká společnost Activision Blizzard, která vydává počítačové hry. V únoru ale proběhla její akvizice firmy King Digital, která vydává online hry pro chytré telefony, a to za 5,9 miliardy dolarů. Activision Blizzard je tak nyní špičkou jak v oblasti počítačových, tak i mobilních online her.

Tržby, které v prvním kvartále roku 2015 činily 703 milionů dolarů, letos vystoupaly na 908 milionů dolarů. Podle předpokladů společnosti by mohly ke konci roku dosáhnout téměř 6,3 miliardy dolarů a zisk na akcii by mohl činit až 1,78 dolaru. U obou společností navíc průběžně roste počet uživatelů jejích her, kteří jsou navíc více než ochotni platit za různé výhody ve hrách. A investoři to moc dobře vědí, takže téhle firmě věří. Po zveřejnění výsledků hospodaření i výhledu na zbytek roku si tak akcie připsaly přes 6 procent.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*