Americké akcie jsou v minusu

Investoři sledují dohady o zdravotnické reformě se značnými obavami. Akcie nemocnic stoupají.

Americké akcie mají opět velký propad. Sice v průběhu posledních seancí rostly, pak ale začaly prudce klesat. Investoři se začali obávat případného neúspěchu v oblasti zdravotnické reformy, který by mohl značně ohrozit i nově plánovanou daňovou reformu. Akcie nemocnic jsou v kladných číslech. Podle analytikům části reformy způsobí vyšší náklady a je očekáváno, že poklesne počet pojištěných Američanů. Následně dojde k menšímu využití zdravotnické služby a vzrůstu odpisů spojených s péčí poskytnutou lidem zejména v krizovém stavu, což by se dělo bez ohledu na jejich schopnosti platit.

Americké akcie

Americké akcie jsou pod tlakem zejména kvůli obavám neprosazení daňové reformy Donaldem Trumpem. Analytici z Goldman Sachs, Citigroup a UBS, přichází s teorií, že Republikáni budou zřejmě nuceni zvolit jiný přístup pro své prosazení zdravotnické reformy, ale přesto veškeré naděje na daňovou reformu vypadají velmi dobře. Snížení korporátních daní se očekává již koncem roku nebo začátkem roku 2018. Celkové obavy Wall Streetu považují za celkově přehnané. Podle ministra financí Mnuchina prosazení daňové reformy bude mnohem jednodušší.

Akcie, které posilují

V současné době asi nejvíce posilují akcie známého výrobce mikročipů Micron Technology, tedy MU, a to zejména po výsledcích s pozitivním výhledem na další čtvrtletí. Dále se celkově daří i výrobci sportovního oblečení Under Armour, tedy UA, zejména po zvýšeném doporučení od analytiků Jefferies na buy z původního hold a jejich cílové ceny z 19 USD na 27 USD. Akcie této společnosti byly nyní nejvíce shortované z indexu S&P zbytná spotřeba.

Jejich analytici Jefferies v současné době aktualizovali svůj spotřebitelský průzkum v USA, který prováděli před 2. lety. V něm pak zjistili, že tato značka je mnohem známější a v současnosti ji považuje za drahou mnohem menší podíl lidí. Analytici vidí velký další potenciál společnosti zejména v trendu athleisure, při kterém mnoho lidí v poslední době nosí oblečení, které bylo původně určeno pouze do posilovny, aniž by v něm cvičili. Tomuto trendu jde společnost vstříc ve velkém rozšířeném sortimentu své nabídky oblečení.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*