Americká letecká společnost je připravena na oživení jakmile pomine omikronová vlna

Nejúspěšnější americká letecká společnost, Delta Air Lines ke konci minulého týdne vykázala malý zisk za poslední 3 měsíce minulého roku. Podle účetních zásad prodělala Delta Air Lines 395 milionů dolarů bez DPH, a to především kvůli investicím do partnerských leteckých společností. Společnost Delta předpokládá, že v prvních třech měsících letošního roku vykáže další ztrátu.

I přes všechny krátkodobé výkyvy je vedení společnosti Delta přesvědčeno, že v roce 2022 dosáhne společnost významného zisku. Zpráva o hospodářských výsledcích opravdu pár světlých bodů ukazovala. Tyto body jsou příslibem významného oživení v příštích pár letech. 

Před půl rokem se společnost Delta Air Lines domnívala, že ztráty způsobené koronavirovou pandemií jsou již minulostí. Delta Air Lines předpokládala, že se udrží v zisku celou druhou polovinu roku 2021 a dále.

Varianta omicron bohužel narušil obnovu leteckých společností. I když se počet cestujících stále zvyšuje, mnoho předních leteckých společností odložilo nebo změnilo harmonogram návratu do běžného provozu. To však snížilo poptávku po služebních cestách, přičemž cestující za prací ve většině případů platí vyšší ceny letenek než rekreační cestující. 

Ve druhé polovině roku 2021 byla společnost Delta zisková, ale ziskovost se nezotavila tak výrazně, jak si společnost přála. V posledních 3 měsících 2021 vykázala zisk ve výši 170 milionů dolarů bez DPH. V porovnání s posledními 3 měsíce v roce 2019 tržby klesly o 26% na 8,4 miliardy dolarů. V prvním čtvrtletí tohoto roku Delta očekává, že opět klesne do záporných čísel. Rychlé šíření viru omicron způsobilo, že se oživení poptávky znovu pozastavilo.

I před nepříznivé vyhlídky na první 3 měsíce 2022 vedení společnosti Delta očekává, že dojde k oživení, které začne na jaře. Tato vidina se částečně opírá o přesvědčení, že aktuální vlna pandemie COVIDU-19 může být poslední. 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*