Amazonu roste konkurence

Největší maloobchodní řetězec Wal-Mart Stores s japonským Rakutenem se spojili a společně chtějí konkurovat Amazonu.

Společnost Wal-Mart Stores chce spojením s japonským internetovým prodejcem Rakuten především konkurovat společnosti Amazon. Americký Wal-Mart Stores se s pojil s japonskou firmou Rakuten a například v USA chtějí prodávat audioknihy. Naopak třeba v Japonsku budou nabízet potraviny přes internet. Právě Wal-Mart Stores fungoval původně jako kamenný řetězec, nyní se jako spousta jiných podniků snaží překonat propady a zejména pak rozdíl, dělící ho od konkurenčního Amazonu. Překvapivě se ale spojením s Rakutenem Wal-Mart Stores vzdal vlastního on-line prodeje potravin.

Wal-Mart Stres a Rakuten

Největší americký maloobchodní řetězec Wal-Mart Stores v současné době uzavřel strategické partnerství s japonským internetovým prodejcem Rakuten. Ve Spojených státech amerických budou společně prodávat audioknihy a e-knihy a tím konkurovat internetovému gigantu Amazon. V Japonsku zase budou společně prodávat v internetovém prodeji potraviny. V USA bude Wal-Mart Stores díky Rakutenu schopen prostřednictvím aplikace Walmart-Kobo nabídnout až 6 milionů titulů od mnoha tisíců vydavatelů. Kamenný řetězec Wal-Mart Stores mění svoji vizáž a snaží se překonat propast dělící jej v internetovém prodeji od Amazonu. A hledal již inspiraci tam, kde to vyšlo.

Amazon jako špička na trhu

Obchodování s e-knihami je ale jasnou doménou Amazonu a mnoho předpovědí říká, že už je na to pozdě. Amazon prodává e-knihy už léta a jejich nebývalá popularita mezi čtenáři vzrostla do astronomických výšin koncem roku 2007 zvláště po uvedení jeho čtečky Kindle. Audioknihy začal Amazon v roce 2008 prodávat po akvizici jejich internetového prodejce Audible. Wal-Mart Stores se ale vzdát nemíní, proto se také vzdá vlastního on-line prodeje potravin, který už v Japonsku má slušně rozjetý. Podobný model spojení s lokálním internetovým prodejcem už totiž použila americká společnost v roce 2016 v Číně. V Japonsku nabídne americký řetězec ve spolupráci s Rakutenem od července 2018 prodej potravin přes internet. Zákazníci si zboží objednají na webových stránkách Rakutenu a objednávku následně vyřídí společná firma Walmart-Rakuten Stores.

 

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*