Amazon navýšil tržby i 43 %

Čtvrtletní zisk společnosti Amazon podruhé za sebou překonal miliardu dolarů. Tržby se této společnosti zvýšily o 43 %. Zakladatelem a spolumajitelem společnosti Amazon je v současné době Jeff Bezos.

Internetovému prodejci z názvem Amazon, který není třeba nikterak dlouze představovat, vzrostly v prvním čtvrtletí tržby i zisk. Stalo se tak díky ziskovosti internetového prodeje a vyšší poptávce po cloudových službách. Tržby se meziročně zvýšily o 43 % na celkovou částku 51 miliard dolarů. Zisk meziročně stoupl na 1,6 miliardy dolarů, což ke v přepočtu necelých 34 miliard korun, z původních 724 milionů dolarů. Už druhý kvartál za sebou tak společnost Amazon překonala svým ziskem hranici jedné miliardy, což se jí dříve nepodařilo.

Americký internetový prodejce Amazon

Americký internetový prodejce Amazon zvýšil v prvním čtvrtletí zisk i tržby díky růstu internetového prodeje a vyšší poptávce po cloudových službách. Tomuto světově známému gigantu se prostě daří. Zisk meziročně stoupl na 1,6 miliardy dolarů, tedy necelých 34 miliard korun, ze 724 milionů dolarů. Již druhý kvartál za sebou tak překonal hranici jedné miliardy, což se společnosti Amazon dosud nikdy nepodařilo. Tržby se meziročně zvýšily o 43 % na celkovou částku 51 miliard dolarů. Oba údaje navíc velmi výrazně překonaly všechna očekávání analytiků. Velmi ziskový obrat z cloudových služeb stoupl o 49 % na celkovou částku 5,4 miliardy dolarů. Analytici v průzkumech v průměru udávali pouze 5,25 miliardy dolarů. Akcie Amazonu si v poslední době připsaly 7 %.

Společnost Amazon

Společnost uvedla, že počet předplatitelů prémiové služby Amazon Prime, v jejímž rámci získají klienti za paušální poplatek dopravu zdarma a mnoho dalších výhod, přesáhl 100 milionů. Společnost Amazon nově nabízí i novou službu doručení přímo do kufru zákazníkova auta, která stoupá na oblibě. Společnost Amazon v poslední době ale také čelí obrovské kritice amerického prezidenta Donalda Trumpa, že platí velmi málo na daních a ve velké míře zneužívá služeb americké pošty. Skutečným důvodem Trumpovy kritiky ale může být také jeho nespokojenost s tím, jak o něm v poslední době nechvalně píší noviny The Washington Post, které také vlastní šéf Amazonu Jeff Bezos. Jak je to opravdu s odvodem daní se zatím neřeší a zůstává jen u slov.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*