Alternativa bitcoinu vzrostla o více než 150 %

Jedna kryptoměna náhle překonala ostatní trhy s obrovským cenovým vzestupem poté, co projekt oznámil plánované aktualizace. 

Decred (DCR) je komunitně řízená digitální měna zaměřená na bezpečnost, jejímž cílem je konkurovat bitcoinu jako dlouhodobému uchovateli hodnoty. 

Whitepaper společnosti Decred, který byl spuštěn roku 2016, říká, že je navržen tak, aby zabránil mocným jednotlivcům nebo centrálním plánovacím výborům získat příliš velký vliv na budoucnost projektu. 

Alternativa k BTC má svou vlastní ústavu, která nastiňuje principy Decredu, blockchain governance a projekt governance. Vedoucí projektu ve společnosti Decred, Jake Yocom-Piatt na svém Twitteru sdělil, že představil nový komunitní návrh na změnu webových stránek a zpráv projektu.

I když zatím není zcela jasné, zda mezi oznámením projektu a cenovou akcí společnosti Decred existovala souvislost či nikoli, cena DCR explodovala ihned po tweetu Yocom-Piatt.

DCR během pár hodin vzrostlo z 27,42 dolarů na více než 70,45 dolarů, což představuje zisk přes 156 %. Poté se vrátilo dolů k hranici 37,60 dolarů a jeho cena zůstala zhruba o 40 % výš než týden v době psaní tohoto článku.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*