Akcie Nvidie mohou navzdory tlaku zákona o čipech prosperovat

I přes to, že akcie Nvidie (NASDAQ:NVDA) se za poslední měsíc posunuly výše, inflace, vyšší úrokové sazby a obavy z recese na ně určitě nadále doléhají.

Ale to není všechno. Krátkodobou výkonnost rovněž poškozuje vývoj specifický pro určité odvětví. Konkrétně zákon CHIPS, který v nedávné době prošel Kongresem.

Zákon, který poskytne dotace americkému polovodičovému průmyslu, je vnímán jako dobrá zpráva pro výrobce čipů, kteří si čipy vyrábějí sami, ale špatná zpráva pro „bezvýrobní“ čipové společnosti, jako je Nvidia, které outsourcují výrobu.

Nicméně, i když konkurenti budou mít prospěch z vládní miliardové odměny, neznamená to, že dodavatel GPU a procesorů bude mít nulový prospěch. Ponořme se a pojďme zjistit, proč zákon CHIPS můj pohled na dlouhodobé vyhlídky Nvidie nemění.

NVDA akcie a zákon CHIPS

Než prozkoumáme potenciální dopad zákona CHIPS na Nvidii, podívejme se na samotnou legislativu. Američtí politici (demokraté a republikáni) se snaží vrátit do Spojených států více výroby čipů.

Je to z velké části kvůli obavám o národní bezpečnost. Vzhledem k tomu, že USA jsou závislé na čipech vyrobených v Asii, existují obavy, že to Ameriku staví do zranitelné pozice. Na podporu posunu ve výrobě čipů poskytuje zákon CHIPS Act 52,7 miliardy dolarů v dotacích pro nová zařízení na výrobu čipů v USA. USD ve formě souvisejících daňových pobídek.

Americký Senát schválil 27. července zákon, oficiálně známý jako CHIPS and Science Act z roku 2022. Od té doby prošel Sněmovnou reprezentantů a prezident Joe Biden je připraven jej podepsat. Návrh zákona je opět považován za špatnou zprávu pro akcie NVDA, protože nepřiměřeně zvýhodňuje jeho konkurenty, jako Intel (NASDAQ:INTC).

Bližší pohled však naznačuje, že opak může být pravdou. To znamená, že místo toho, aby byla legislativa velkým negativem, nakonec bude pro společnost mírným pozitivem.

Proč tento návrh zákona nemění situaci Nvidie?

Pro někoho může být zákon CHIPS případ, kdy americká vláda vybírá vítěze a poražené. I když Nvidia na tomto účtu přímo „nevítězí“ ani „neprohrává“. Proč? Jsou zde dva důvodz.

První důvod, federální podpora pro americký průmysl čipů může být pro společnost pozitivem. Mohla by snížit závislost na výrobních závodech v Asii. To by mohlo omezit budoucí výpadky dodávek.

Druhý důvod, zákon CHIPS Act sice poskytuje Intelu výrobní výhodu, ale málo mu pomáhá při navrhování a inovacích čipů. To je i nadále jednou z klíčových silných stránek Nvidie. To je důvod, proč nadále dominuje na trhu s diskrétními GPU se 78% podílem na trhu.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*