Akcie Googlu oslabily, ale jinak americké tržní hodnoty stoupají vzhůru

akcie

Akcie Googlu oslabily. Ve čtvrtém čtvrtletí stoupl zisk americké společnosti Alphabet meziročně o 8 % na 5,33 miliardy dolarů a 9,36 dolaru na akcii.

Americký trh je velice zajímavý. Po prezidentských volbách se jasně ukazuje, kde jsou příznivci a kde odpůrci. Všeobecně nám to ale překvapivě roste. Celkové tržby stouply o 22 % na více než 26 miliard dolarů. Google dokončil reorganizaci do nového holdingu Alphabet předloni v říjnu.

Čistý zisk americké společnosti Alphabet, která je nově majitelem tohoto internetového gigantu Google, ve čtvrtém čtvrtletí meziročně stoupl o 8 % na 5,33 miliardy dolarů, v přepočtu 135 miliard korun. Oddělily se projekty jako samořízená auta a aktivity v sektoru prodloužení lidského života. Alphabet je nyní mateřskou společností těchto menších společností.

Hospodářský výsledek a předpoklad

Hospodářský výsledek ale zaostal za očekáváním analytiků a následkem byl pokles ceny akcií. Společnost ve čtvrtletí vydělala 9,36 dolaru na akcii. Analytici podle průzkumu agentury Reuters očekávali ale zisk 9,64 dolaru na akcii. Celkové tržby společnosti stouply o 22 % na více než 26 miliard dolarů a analytici odhadovali necelých 25,3 miliardy. Hlavním zdrojem tržeb podniku jsou příjmy z reklamy a zvýšily o 17 % na 22,4 miliardy dolarů.

Donald Trump hýbe světem trhů

Nový americký prezident plní předvolební sliby a to se ve světě, jak víme, moc nenosí. Oficiálně vypověděl obchodní smlouvu TPP a na kobereček jdou šéfové velkých amerických nadnárodních společností. Generálním ředitelům vysvětlil svoji politiku.

Jestliže budou dál tvořit pracovní místa mimo USA, v zahraničí za pomocí svého know-how smontují zboží a pak jej dovezou zpět do USA, aby jej prodali svým propuštěným spoluobčanům, čeká je vysoká dovozní daň. Naopak jim přislíbil, že je zbaví zbytečné regulace, padlo konkrétní číslo 75 % a budou pak plošně sníženy daně.

Všechno je jinak

Po Brexitu je to opět totální omyl všech analytiků a novinářů. Čeká se úspěch v podobě vyššího amerického růstu a tvorby pracovních míst v USA. Po hlasování o Brexitu řada expertů tvrdila, že to neprojde a pak byla hrubě podceněna ochotu britských politiků splnit voličské sliby a v klidu vyvést Velkou Británii z Evropské unie ven. Dokonce i britské trhy jsou na tom překvapivě dobře.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*