Akcie distributorské japonské společnosti mají rekord, vzrostly o 60 %

Japonci jsou nadšení diváci kin, zejména animovaných filmů. Nyní je v kurzu film podle předlohy populární série manga. Tento nebývalý zájem způsobil, že akcie společnosti Tokyo Theatre, která film distribuuje a také vlastní kina, posílily o víc než 60 %. Finance na natočení a propagaci filmu získali jeho tvůrci prostřednictvím crowdfundingu.

Tento rekordní růst akcií japonské společnosti Tokyo Theatres, provozující kina a distribuující filmy zapříčinili svým nečekaně vysokým zájmem o animovaný film japonští diváci. Film nese název V koutě našeho světa, tedy Kono Sekai no Katasumi ni. Manga je jeden druh japonského komiksu, který má jasně daná svá specifika. Musí být tištěný jedinou barvou a má také charakteristický styl postav. Typické jsou velké oči, velmi zvláštní rafinované tvary účesů a specifické prostředí. Tento extrémně úspěšný film popisuje život velmi mladé nevěsty Suzu Urano, která žije se svou novou rodinou v době druhé světové války v prefektuře Hirošima v městě jménem Kure.

Premiéra filmu odstartovala 12. listopadu a během prvních 10 dnů od uvedení do kin se prodalo přes 110 000 vstupenek. Tržby jen za první víkend dosáhly neuvěřitelných 47 milionů jenů, což je asi 10,7 milionu českých korun. Pokud by byl ale film uveden ve všech kinech, nikoliv pouze v 68 kinech, příjmy by mohly být ještě mnohem vyšší. I když je to u nás neobvyklé, kvůli velkému zájmu diváků se v Japonsku dokonce prodávaly i vstupenky pouze na stání. Společnost Tokyo Theathres nyní navýšila počet kin, kde se snímek vysílá.

Společnost Tokyo Theathres

Nebývalý zájem diváků zvýšil ale i očekávání investorů týkající se dopadů na hospodaření společnosti Tokyo Theatres. Hodnota akcií této společnosti během obchodování na tokijské burze v prvních hodinách vzrostla o 37 % a dostala se tak nad maximální povolený denní limit. Svůj nárůst zakončila na 182 jenech za akcii. Růst pak pokračoval a cena jedné akcie se vyšplhala na 231 jenů. To je zatím nejvyšší nárůst za posledních 9 let. Pak se akcie ustálily na 211 jenech. Tržní hodnota společnosti se k závěru čtvrtečního obchodování vyšplhala v přepočtu na 3,89 miliardy českých korun.

Tento velký filmový projekt V koutě našeho světa vznikal od roku 2012. Nebylo na něj ale dostatek peněz a tvůrci se je rozhodli získat prostřednictvím crowdfundingu. Sloučilo se 3 374 přispěvatelů a to dalo dohromady částku 39 milionů jenů, tedy asi dvojnásobek sumy, která byla plánovaná.

Proto proběhla i další crowdfundingová akce a cílem je vybrat peníze na propagaci filmu v zahraničí. Cílová částka 10 milionů jenů byla splněna během 9 hodin. Uvedení filmu do kin proběhne již ve 14 zemích světa, a to i v Anglii a Francii. Film je podle serveru Nikkei Asian Review výrazně přispěly sociální sítě jako je Twitter a Facebook.

Přidejte komentář

Váš mail nebude zveřejněn


*